kreatywna reklama w internecie

Skuteczna rehabilitacja

łóżka rehabilitacyjne

Niektóre schorzenia wymagają bardzo szczególnej rehabilitacji. Mowa jest mianowicie o konieczności sprawowania opieki paliatywnej nad osobą chorą. To bez wątpienia jest związane z koniecznością zadbania o specjalistyczny sprzęt. Nieodzownym elementem staje się w tym miejscu konieczność zadbania o specjalistyczne łóżko rehabilitacyjne. Oczywiście w różnych ośrodkach możemy mieć do czynienia z bardzo różnymi modelami owych łóżek. W tym miejscu jednakże chcemy wskazać w sposób szczególny na łóżka rehabilitacyjne stosowane do domowego użytku.

Łóżka rehabilitacyjne

Łóżka rehabilitacyjne, o których tu mowa, mają nie tylko za zadanie powodować poprawę zdrowia danej osoby, ale chodzi także o ułatwienie opieki nad osobą obłożnie chorą. Do podstawowych cech łóżek rehabilitacyjnych możemy między innymi zaliczyć:

– możliwość elektrycznego sterowania i uzyskania różnymi funkcjami,

– posiadanie drewnianych ram z przodu, z tyłu oraz drewnianych poręczy z boków, dzięki czemu opieka nad osobą chorą jest łatwiejsza,

– wyposażenie w ręczny kontroler, a tym samym znaczne ułatwienie sterowania łóżkiem,

Łóżka rehabilitacyjne znajdują się na specjalnych kółkach, co przekłada się na możliwość swobodnego nimi poruszania w dowolnej płaszczyźnie. W każdym z takich łóżek należy oczywiście zastosować specjalistyczny materac, dostosowany do konkretnej osoby. Łóżka rehabilitacyjne jak również i znajdujący sie w nich materac zapobiegają powstaniu odleżyn. To bardzo istotna funkcja tych łóżek, ale nie jedyna ważna. Codzienna opieka nad osobą chorą jest w tym przypadku znacznie prostsza.

Kupować czy wypożyczać?

Odnośnie łóżek rehabilitacyjnych nasuwa się oczywiście pytanie odnoszące się do tego czy lepszym rozwiązaniem jest ich zakup, czy też może ich wynajem. Zasadniczo mówimy o bardzo sporych kosztach jeśli ktoś nosi się z zamiarem zakupu takiego łóżka. Jednakże w odniesieniu do opcji wypożyczenia, koszty znacząco się zmieniają. Na rynku działa dosyć spora ilość wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego. Wśród nich mamy firmę Visamed. Wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych proponuje swoim klientom bardzo szeroki zakres modeli tego sprzętu. Mowa o najnowocześniejszych modelach owych łóżek, które sprawdzą się w odniesieniu do osób obłożnie chorych. Wypożyczenie takiego łóżka to koszt 120 złotych na miesiąc, a tym samym leży on w granicach możliwości większości osób. Dodamy także, że koszt dowozu do klienta jak również odbioru tegoż łóżka od klienta wynosi 100 złotych.

Oczywiście w tej wypożyczalni można liczyć na wysokiej klasy łóżka rehabilitacyjne, które sprawdzają się w bardzo wielu różnych schorzeniach. Sprzęt jest niezawodny, a tym samym umożliwia skuteczną opiekę nad osobami chorymi. Tym samym zakup łóżka rehabilitacyjnego na pewno nie jest czymś opłacalnym, natomiast jego wypożyczenie jak najbardziej tak. Warto jednak skorzystać z propozycji podmiotu, który na rynku oferuje najlepsze warunki. Pytanie o to czy kupować, czy wypożyczać w tej sytuacji nie ma już swojej racji bytu.

By: Aneta R.