kreatywna reklama w internecie

Rekonwalescencja po chorobie

visamed

W  procesie rekonwalescencji po chorobie, która pozbawiła nas możliwości prawidłowego funkcjonowania bardzo ważne jest, aby chory możliwie jak najszybciej rozpoczął proces rehabilitacji przy użyciu profesjonalnego sprzętu. Cały asortyment możemy nabyć w wypożyczalniach sprzętu ortopedycznego i rehabilitacyjnego, gdzie również możemy liczyć na rady specjalistów tam zatrudnionych.  Jednym z takich podstawowych przedmiotów jest łóżko rehabilitacyjne.

Dlaczego warto?

Łóżko rehabilitacyjne jest przeznaczone dla chorych wymagających stałej opieki, wobec których nie ma żadnych przeciwwskazań medycznych na opuszczenie szpitala i wracanie do zdrowia we własnym domu wśród najbliższych. Udowodniono, że proces ten przebiega wówczas sprawniej i korzystniej dla pacjenta. Posiadanie takiego łóżka służy nie tylko osobie chorej, ale również jej najbliższym. Ułatwia ono w znacznym stopniu opiekę czy chociażby dbanie o higienę. Zrozumie to każdy, kto podjął się opieki nad osobą obłożnie chorą.

Najważniejsze cechy łóżka rehabilitacyjnego

Przedmiot, o którym mowa posiada szereg pożądanych cech przez pacjentów i ich rodziny. Jedną z nich jest możliwość elektrycznej regulacji. Dzięki temu chory może zmieniać pozycje z leżącej na siedzącą i odwrotnie nawet bez osób trzecich, jeśli stan mu na to pozwala. Opiekunowie nie muszą dźwigać i szarpać osoby cierpiącej, przez co ma on poczucie większego komfortu. Istnieje również możliwość regulacji całego łóżka, przez co chory ma szansę podejmowania samodzielnych prób wstawania. W znacznym stopniu ułatwia to proces pionizacji, który dla pacjentów nie jest i tak zbyt przyjemny. Regulacja podnóżka poprawia komfort wypoczynku i usprawnia przepływ krwi w kończynach dolnych, o czym szczególnie trzeba pamiętać przy długotrwałym przebywaniu w pozycji leżącej. Kolejną ważną cechą tego przedmiotu jest posiadanie przez niego kółek. Wynika z tego wiele korzyści. Chory może wyglądać przez okno bez wstawania z łóżka, co w większości przypadków byłoby niewykonalne, a wręcz niemożliwe. Tego typu przedmioty możemy nabyć na stronie https://visamed.pl. 

Koszty są mniejsze niż myślisz

Większość z nas jest przekonana, że cena takiego łóżka jest niebotycznie wysoka. I pomimo jego przydatności wielu chorych i ich rodzin nie może pozwolić sobie na taki wydatek. Nie przeczę, że zakup nowego sprzętu na własną rękę może przekraczać możliwości finansowe wielu z nas. Jednak warto pamiętać o dofinansowaniach i refundacjach. Możemy też skorzystać z oferty wypożyczalni sprzętu ortopedycznego i rehabilitacyjnego, gdzie średni koszt takiej usługi wynosi około 120zł miesięcznie, przy czym zwykle nie jest pobierana kaucja. Możemy również liczyć na transport w dowolne miejsce, a gdy sprzęt nie będzie nam już potrzebny często wypożyczalnie same się po niego zgłaszają.

Przyjmij pomocną dłoń

W obliczu choroby nie musimy radzić sobie ze wszystkim zupełnie sami. Tradycyjne metody może i były kiedyś skuteczne, ale przy aktualnym rozwoju techniki nie warto zostawać w tyle, zwłaszcza, jeśli gra toczy się o nasze zdrowie. Korzystajmy z możliwości, jakie daje nam rozwój, bo być może dzięki temu proces rekonwalescencji znacznie się skróci.

By: Aneta R.