kreatywna reklama w internecie

Ćwiczenia na płaski brzuch na siłowni dla kobiet

Ćwiczenia na płaski brzuch na siłowni dla kobiet

Każda z kobiet marzy o tym, aby jej brzuch był płaski i jędrny. Niestety, nie zawsze odżywiamy się zdrowo, dbamy o ilość kalorii, a negatywnie na figurę wpływa również ciąża. Czy kobieta po prostu musi pogodzić się z tym, że jej brzuch będzie wystający, pełen tkanki tłuszczowej, oraz nieestetyczny? Czy musimy ukrywać go pod szerokimi ubraniami? Okazuje się, że nie ponieważ istnieją ćwiczenia dla kobiet, które szybko wpłyną na wygląd brzucha, a dodatkowo wzmocnią mięśnie.

Dieta, sen, trening na płaski brzuch

Jeżeli chcesz mieć płaski brzuch, z całą pewnością powinieneś postawić na dietę. Bez niej nawet najbardziej efektywne ćwiczenia, nie przyniosą korzyści. Postaraj się ograniczyć spożywane posiłki, a także wyeliminuj produkty zawierające węglowodany proste i te, które cechują się wysokim indeksem glikemicznym. Oczywiście nie warto sięgać również po fast foody, ciastka, biały chleb czy też makaron. Warto również odpoczywać i spać optymalną ilość czasu. W czasie snu nasz organizm regeneruje się, a dodatkowo szybciej działa metabolizm.

Jakie ćwiczenia wykonywać na płaski brzuch?

Aby uzyskać płaski brzuch można ćwiczyć zarówno w domu, jak i na siłowni. Zaletą ćwiczeń na siłowni jest to, że możesz korzystać z wielu różnorodnych sprzętów, które na pewno ułatwią wykonywanie ćwiczeń i pomogą osiągnąć efekty. Jakie ćwiczenia są najlepsze, aby szybko cieszyć się z płaskiego brzuszka?

  • Klasyczne brzuszki – można wykonać je na profesjonalnej macie na siłowni, lub na dywanie w domu. Stopy opieramy na podłodze, uginamy w kolanach w pozycji leżącej. Dłonie splatamy nad głową i staramy się podnosić tułów. Ćwiczenie należy powtórzyć dziesięć razy.
  • Wymachy nóg są również znakomitą propozycją dla płaskiego brzuszka. Kładziemy się na plecach, zaś nogi unosimy na wysokość bioder i zginamy w kolanach. Ręce krzyżujemy za głową i naprzemiennie przybliżamy prawe kolano do lewego łokcia. W tej pozycji pracują wszystkie mięśnie brzucha i doskonale spalana jest tkanka tłuszczowa.
  • W pozycji leżącej, połóż ręce wzdłuż tułowia. Staraj się robić spięcia brzucha, jednocześnie podnosząc pośladki. Powtarzamy ćwiczenie dwadzieścia razy.
  • Ćwicząc mięśnie brzucha, połóżmy się na macie i róbmy poziome nożyce.
  • Doskonale sprawdza się również ćwiczenie imitujące wiosłowanie. Wystarczy usiąść z nogami zgiętymi w kolanach. Kolana przyciągamy do klatki piersiowej i staramy się utrzymać równowagę. Kiedy brzuch jest spięty wykonujmy ruchy rękami które przypominają wiosłowanie.

Artykuł nie powstałby gdyby nie wsparcie serwisu https://natreningu.net/, do odwiedzenia którego zapraszamy po jeszcze większą dawkę motywacji do zdrowego stylu życia.

By: admin