kreatywna reklama w internecie

Łóżka rehabilitacyjne – jakie wybrać?

W obliczu schorzeń jak pewne rodzaje nowotworów, wylewy, udary niedokrwienne oraz wiele innych wymagają tego, aby osoba chora była poddawana stosownej rehabilitacji. Bardzo często wymaganym, niezbędnym elementem staje się odpowiednie łóżko rehabilitacyjne. Jego zakup, mimo że jest związany z pewnymi dofinansowaniami z NFZ czy też innego podmiotu, to jednakże jest to dosyć wysoki koszt. Tym samym znacząca ilość osób wymagających takiego sprzętu ( ich opiekunowie) korzysta z pomocy wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego.

Profesjonalne łóżka rehabilitacyjne

Łóżka rehabilitacyjne powinny być w głównej mierze funkcjonalne. Powinny być dostosowane do oczekiwań i wymagań danej osoby. Do jego podstawowych cech ułatwiających jego obsługę oraz ułatwiających opiekę nad osobą chorą należy zaliczyć:

– możliwość elektrycznego sterowania łóżkiem, co w sposób bezpośredni daje możliwość ułożenia osoby chorej w bardzo wielu różnych pozycjach,

– wyposażenie danego łóżka w specjalne kółka, dzięki czemu po jego ustawieniu na płaskiej powierzchni, możliwe jest dowolne przemieszczenie się z osobą chorą,

– materac na łóżkach rehabilitacyjnych powinien być wykonany z materiału zapobiegającego odleżynom,

– łóżko rehabilitacyjne powinno być dobierane mając na uwadze także wagę osoby chorej. Zazwyczaj mówimy o maksymalnej wadze wynoszącej 175 kg.

Kupić czy wypożyczyć?

Łóżka rehabilitacyjne zapobiegają odleżynom, powodują, że opieka nad osobą chorą jest sprawniejsza, pomagają w rehabilitacji, w szybszym dochodzeniu do pełni sprawności, a w niektórych przypadkach spełniają bardzo ważną funkcję stabilizacji osoby chorej. Zakup takiego łóżka jest czymś, co wymaga posiadania dosyć sporych nakładów finansowych. Dlatego też większość osób decyduje się na opcję wypożyczenia łóżka rehabilitacyjnego. W tym względzie należy brać pod uwagę nie tylko koszt wypożyczenia.

Bardzo ważnym aspektem jest to czy w danym miejscu, w danej wypożyczalni można liczyć na bezpłatny serwis, na początkowy instruktaż dotyczący obsługi łóżka oraz na możliwość dostarczenia łóżka pod wskazany adres tudzież jego odbioru od klienta w momencie, gdy nie jest ono już potrzebne. Sklep rehabilitacyjny Visamed jest jednym z tych miejsc, w którym można liczyć na bardzo duży wybór łóżek rehabilitacyjnych oraz innego rodzaju sprzętu medycznego, który można wypożyczyć lub zakupić. Dokonując wyboru, należy wskazać na profesjonalizm obsługi oraz na bardzo wysoki poziom techniczny łóżka, który zapewnia odpowiednią rehabilitację.

By: Aneta R.