kreatywna reklama w internecie

Czy orzechy tuczą?

orzechy

Wszelkiego rodzaju orzechy są uważane za bardzo zdrowe i dlatego też poleca się je spożywać. Niezależnie od tego czy są to orzeszki macadamia, nerkowce, pistacje, laskowe, czy też jakiekolwiek inne orzeszki, mają one bardzo pozytywny wpływ na ludzki organizm. Z drugiej strony należy jednakże wskazać na to, że wiele osób obawia się ich spożywania z uwagi na` to, że są one również bardzo kaloryczne.

Orzechy a sylwetka

Tak naprawdę jednak nie ma tutaj żadnych podstaw do tego, aby się czegokolwiek obawiać. Wszystko przez to, że owe tłuszcze dostające się do organizmu wraz z orzechami nie mają żadnych negatywnych konsekwencji i nie wpływają na zwiększenie się poziomu tkanki tłuszczowej. Z drugiej strony istotnym faktem jest to, że regularne spożywanie orzeszków zapobiega rozwojowi wielu różnych chorób, w tym między innymi należy wskazać na choroby związane z układem krążenia. Co zatem sprawia, że mimo swojej kaloryczności, orzeszki nie tuczą i mają tylko pozytywne działanie. Przede wszystkim należy wskazać na to, że orzeszki powodują uczucie sytości. Tym samym nie spożywamy zbyt wiele innych pokarmów.

 Istotną kwestią jest także to, że orzeszki wpływają na przyspieszenie metabolizmu. Tym samym trudno jest tutaj mówić o odkładaniu się tłuszczu, a kalorie pochodzące z orzeszków po prostu bardzo szybko są w sposób pożyteczny zużywane. Można tu mówić o pewnego rodzaju paradoksie, gdyż mimo swojej bardzo wysokiej kaloryczności, orzeszki nie są produktem, który ma jakiekolwiek negatywny wpływ na zdrowie człowieka.

By: Aneta R.