kreatywna reklama w internecie

Jak dbać zimą o włosy?

włosy zimą

Zarówno w okresie zimowym jak i w każdym innym czasie w ciągu roku należy w odpowiedni sposób dbać o swoje włosy. Czy zima jest jakimś szczególnym czasem w tym względzie? Niektóre osoby twierdzą, że tak, że w tym okresie częściej suszymy włosy przed wyjściem, jak również są one bardziej narażone na niską temperaturę. Poza tym w okresie zimowym nakładamy na siebie czapkę, co ma swoje przełożenie na ich podatność na różne negatywne czynniki, a skóra na głowie nie oddycha swobodnie.

Kilka sposobów na pielęgnację włosów

Oczywiście są w tym względzie różne szkoły. Niemniej jednak w okresie zimowym warto w sposób szczególny przyjrzeć się aspektowi dbania o własne włosy, o ich kondycję. Bardzo pomocne w tym czasie może być znacznie częstsze płukanie wszelkich tkanin, z którymi mamy styczność. Mowa zarówno o ubraniach – czapki, szale, rękawiczki jak i pościel. Ma to istotne znaczenie dla tego, aby znacznie mniej doświadczać zjawiska elektryzowania się włosów. Bardzo ważne jest, aby zimą nosić czapkę niezależnie od tego czy ktoś to lubi, czy też nie.

Dlaczego warto nosić czapkę?

Oczywiście czapka chroni cały organizm przed utratą ciepła, ale nie tylko. Czapka będzie również chronić nasze włosy przed działaniem mrozu. W ten sposób bowiem zewnętrzna część włosów, czyli łuski włosów będą mniej łamliwe. Jeśli jest taka możliwość, to warto wewnętrzną część czapki wyściełać jedwabiem. Powodem tego zabiegu jest to, aby czapka była w jak największym stopniu delikatna dla naszych włosów.

Natłuszczanie włosów

W okresie zimowym bardzo istotne jest to, aby włosy natłuszczać. Nie chodzi o to, aby smarować je jakąkolwiek tłustą substancją, ponieważ to na pewno nie służyło by włosom. Chodzi raczej o znacznie częstsze stosowanie emolientów. Są to zarówno silikony jak i olejki natłuszczające. Ich zadaniem jest wspomagać nawilżenie włosów w okresie zimowym, zwiększać ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi jak również dodawanie im blasku. Na pewno właściwym krokiem jest również suplementacja witaminą D. Zimą jesteśmy bardziej osłabieni, nie mamy styczności z wymaganą ilością dni słonecznych, a to powoduje zmniejszoną ilość witaminy D, jaka jest produkowana przez ludzki organizm. To ma znaczenie także w kontekście pielęgnacji włosów.

W okresie zimowym włosy częściej się elektryzują. Dlatego też w tym czasie znacznie częściej warto jest czyścić swoją szczotkę, którą się czeszemy. Na tych szczotkach zbiera się kurz, łój, a tym samym jest to element powodujący niekorzystny wpływ na zdrowie włosów. Zimą znacznie częściej używamy suszarki. Jeśli jest taka konieczność, to warto jest zainwestować w suszarkę z jonizacją, dzięki której bardziej efektywnie możemy zadbać o zdrowie swoich włosów. W okresie zimowym należy w sposób szczególny zadbać o końcówki swoich włosów, które najbardziej są narażone na uszkodzenia. W tym czasie można jak najbardziej podjąć decyzję o podcięciu końcówek, co na pewno będzie korzystne dla całych włosów. W okresie zimy warto jest szczególną uwagę przyłożyć do kwestii pielęgnacji swoich włosów, aczkolwiek dbać o nie należy przez cały rok.

By: Aneta R.