kreatywna reklama w internecie

Sen i zdrowa skóra

sen a uroda

Można o zdrowie i wygląd skóry spróbować  dbać poprzez stosowanie różnego rodzaju kosmetyków, można mówić o zastosowaniu różnego rodzaju zabiegów. Jednakże to, co najistotniejsze dla naszej skóry, dla naszego wyglądu, tak naprawdę nic nas nie kosztuje. Sen, bo o nim mowa, to towar we współczesnym świecie w dużej mierze deficytowy. Sen jest elementem wpływającym w sposób pozytywny na wiele aspektów zdrowotnych, a jego brak jest bardzo niekorzystny dla zdrowia. Jednym z tych aspektów, o których tutaj mowa, jest nasz wygląd, jest nasza uroda.

Dlaczego w trakcie snu poprawia się jakość naszej skóry?

Powód jest bardzo prozaiczny. W tym czasie mamy do czynienia z wystąpieniem procesu usuwania toskyn z ludzkiej skóry. Nie chodzi oczywiście o to, aby jak najwięcej spać. Mądrość tkwi raczej w tym, aby wysypiać się odpowiednio do potrzeb. Ważne jest nie to, aby raz w ciągu tygodnia wyspać się porządnie, ale o to, aby każdej nocy odpowiednio się wyspać. Mowa jest zarówno o ilości jak i o jakości tego snu. Brak wystarczającej ilości snu każdej nocy powoduje, że również nawilżenie ludzkiej skóry znacząco się obniża i trudno jest ten aspekt nadrobić nawet stosując najlepsze znane człowiekowi kosmetyki, kremy nawilżające.

Dlaczego mało śpimy

Brak wystarczającej ilości snu znacząco przyspiesza procesy starzenia ludzkiej skóry i powoduje, że bariera ochronna ludzkiego naskórka jest znacząco osłabiona. Jeśli chodzi i wpływ jakości i ilości snu na aspekty zdrowotne skóry, to nie chodzi wyłącznie o aspekt jej nawilżenia, jej regeneracji. Poza tymi elementami należy także wskazać na jakże ważny aspekt ochrony przed działaniem promieniowania UV. Tym samym osoby, które stawiają na odpowiednią ilość i jakość snu, znacząco lepiej reagują właśnie na działanie promieni słonecznych. Brak odpowiedniej ilości snu wpływa bardzo niekorzystnie nie tylko na skórę na twarzy, ale równocześnie też musimy tutaj wskazać na wygląd oczu. Jak najbardziej ważne jest to, aby wspomagać się różnego rodzaju kosmetykami, gdyż to rozwiązanie może nam pomóc w uzyskaniu lepszej jakości skóry, lepszej jakości cery. Niemniej jednak w głównej mierze należy pamiętać o elementach podstawowych, za które należy na pewno uznać właśnie sen oraz odpowiednią dietę. Właściwą ilość snu określa się na około 7 do 8 godzin w ciągu doby. Jest to wartość średnia, ale mimo wszystko to każda osoba ma nieco odmienne zapotrzebowanie na sen zależne od stosowanego na co dzień trybu życia. Należy więc ilość snu dostosować do własnych, indywidualnych potrzeb.

By: Aneta R.