kreatywna reklama w internecie

6 weidera efekty u dziewczyn

6 weidera dla dziewczyn

Kiedy postanawiamy się odchudzać ogromnie ważna jest dobra i regularna dieta. Ta jednak jak wiemy sama nie jest w stanie przynieść stu procentowych efektów, a musi być podparta odpowiednimi ćwiczeniami. Kiedy myślimy o zgubieniu zbędnych kilogramów myślimy przede wszystkim o płaskim brzuchu. W tym celu zwykle wykonujemy popularne ,,brzuszki”. W ostatnim czasie prawdziwym hitem jest trening zwany 6 weidera (inaczej A6W). Poniżej więc zamieszczamy informacje o tym, czym jest ta metoda, oraz najważniejsze, przykładowe ćwiczenia.

Silna wola i systematyczność

6 weidera potocznie znane jest jako aerobiczna szóstka. Same treningi mają na celu przede wszystkim wzmocnienie mięśni brzucha, a co za tym idzie redukcje tkanki tłuszczowej. Podzielone są na kilkanaście etapów w których liczy się przede wszystkim Twoje zaangażowanie i wytrwałość, mimo, że nie jesteś zawodowym sportowcem. Wspomniane etapy bowiem zmieniają się zarówno pod względem trudności, jak i intensywności. Odpowiadając na kluczowe pytanie efektem 6 weidera jest płaski umięśniony brzuch, a zatem trening ten jest idealny dla dziewczyn pragnących zgubić nadmiar zbędnych kilogramów. Przy czym pożądany efekt uzyska się tylko w przypadku systematycznych ćwiczeń (zobacz również serwis bodyrock.pl).

Przykładowe ćwiczenia

Ćwiczenia weidera składają się zarówno z określonych serii, jak i liczby powtórzeń. W związku z tym jeśli decydujemy się na ten trening warto sporządzić sobie tabelkę, która będzie zawierać oba czynniki, a dodatkowo powinna zawierać informacje o dniu ćwiczeń. Zauważymy zatem, że im dalej tym trudniej. Przykładowo – pierwszy dzień, to 1 seria i 6 powtórzeń, 3 dzień to 2 serie i 6 powtórzeń, od 4 dnia mamy 3 serie, co kilka dni zmienia się tylko ilość powtórzeń, gdzie 41 dnia mamy ich aż 24.

Ćwiczenie 1 – ręce należy ułożyć wzdłuż tułowia. Na zmianę podnosząc raz jedną, a raz drugą nogę pamiętaj, aby zachować przy tym kąt prosty w kolanie i biodrze. Jednocześnie należy delikatnie unieść barki, ale same, bez odrywania tułowia. W tej pozycji należy wytrzymać 3 sekundy.

Ćwiczenie 2 – Polega na podniesieniu jednocześnie obu nóg, podobnie jak w przypadku ćwiczenia pierwszego z zachowaniem kąta prostego.

Ćwiczenie 3 – Podobnie jak w poprzednich dwóch ćwiczeniach. Różnicą jest trzymanie rąk splecionych na karku.

Ćwiczenie 4 – Polega na uniesieniu obu nóg ze splecionymi rękoma na karku.

Ćwiczenie 5 – Ręce pozostają splecione na karku, następnie należy unieść klatkę piersiową, przy tym podnosimy raz jedną, a raz drugą nogę nie zatrzymując ich, a splatając ich w przysłowiowe ,,nożyce”

Ćwiczenie 6 – w jednym momencie należy unieść zarówno część barkową tułowia, jak i obie nogi.

Co jeszcze warto wiedzieć?

W przypadku treningu 6 weidera istotne jest ,,zatrzymanie” na 3 sekundy, które pomijane jest jedynie w ćwiczeniu 5. Sama trudność zatrzymania wzrasta wraz z liczbą powtórzeń w poszczególnych etapach.

Trening 6 weidera należy wykonać na płaskim podłożu. Należy pamiętać też o tym, że jest to trening jak każdy, zatem dobrze, gdy podparty jest odpowiednią dietą.

By: admin