kreatywna reklama w internecie

6 wiedera na uda

6 weidera na uda

Trzeba przyznać, że treningi 6 weidera, to prawdziwy hit ostatnich lat. Zadowoleni ćwiczący cenią w nim sobie przede wszystkim efekt płaskiego brzucha. Inni wspomniany trening określają jako prawdziwy sprawdzian dla psychiki, bowiem, by uzyskać wymarzone efekty należy ćwiczyć regularnie, każdego dnia, wyłączając jedynie sytuacje kontuzji. Ogromną zaletą treningu 6 weidera jest to, że można je wykonywać niezależnie od wieku, czy płci.

Jeśli decydujemy się na trening 6 weidera, to głównie po to, aby zrzucić kilka zbędnych kilogramów. Zgrabna sylwetka, to jednak nie tylko płaski i umięśniony brzuch, ale i zgrabne i szczupłe uda. Wiemy, że pakiet 6 ćwiczeń weidera daje efekty co do mięśni brzucha. Zatem należy też zapytać – ,,a co z udami”?

Zdania są podzielone

Bo tu należy zadać pytanie, czy trening 6 weidera pomaga w uzyskaniu szczupłych ud? Wielu twierdzi, że tak, a to chociażby ze względu na fakt, że w przypadku większości ćwiczeń nogi biorą ogromny udział, gdzie w poszczególnych są podnoszone, lub krzyżowane. Inni z kolei twierdzą, że mimo zaawansowanej pracy nóg nie widzą żadnej różnicy w wyglądzie swoich ud. Jeszcze więksi przeciwnicy tego treningu zarzucają, że jedyne czego się ,,doczekali” w kwestii ud, to kontuzje ich mięśni…

Kluczowa jest technika

Bo jeśli będziemy ćwiczenia wykonywać źle pod względem technicznym, to nie ma mowy o jakichkolwiek rezultatach także w przypadku ud.

Powstały więc alternatywy

A zatem ćwiczenia, które są stricte przeznaczone dla mięśni ud. Jeśli jednak nadal chcesz podjąć trening 6 weidera, a oprócz tego przeprowadzać ćwiczenia mięśni ud, to warto, aby były one od siebie oddzielone, bowiem w połączeniu mogą być zbyt dużym obciążeniem dla organizmu.

Poniżej przedstawiamy wybrane, alternatywne ćwiczenia na mięśnie ud.

Ćwiczenie 1 – zaczynamy od przysiadu w stylu ,,sumo” Następnie pamiętajmy o tym, aby ciężar ciała skierować na lewą nogę, prawą z kolei podnosimy na wysokość tali. W tym samym momencie biodra powinny być wypchnięte do przodu. Wstrzymując się chwile przystępujemy do przysiadu. Całe ćwiczenie powtarzamy 15 razy po czym zmieniamy dominującą nogę.

Ćwiczenie 2 – w pozycji stojącej należy unieść prawą nogę. Dłonie rąk wystawionych przed siebie zaciskamy w piąstki. Wyprostowaną prawą nogę przeciągamy maksymalnie do tyłu (najwyżej jak tylko możesz), w tej pozycji należy wytrzymać kilka sekund. Następnie tę samą nogę przeciągamy do klatki piersiowej. To ćwiczenie można powtórzyć nawet do 10 razy.

Ćwiczenie 3 – polega na klęku podpartym. Lewe kolano należy przyciągnąć do siebie. Samą lewą nogę należy przenieść do tyłu, grunt, by zachować kąt prosty pomiędzy udem, a podudziem. Ważne też aby ruchy nóg były energiczne, a w czasie ćwiczenia plecy zaokrąglone.

Ćwiczenie 4 – w przypadku tego ćwiczenia należy położyć się na lewym boku. Lewa noga musi być lekko ugięta, a prawa wyprostowana. Ważne jest to, aby stopa była 5 centymetrów nad podłogą. Pionowo unosząc prawą nogę do góry spuszczamy ją. Ćwiczenie powtarzamy 15 razy, a następnie robimy je od nowa kładąc się na prawym boku.

Polecamy również artykuły z serwisu fitness-blender.pl.

By: admin