kreatywna reklama w internecie

Dieta dr Haya

Dieta dr Haya

Współcześnie mamy do czynienia z wieloma różnymi dietami, z wieloma różnymi sposobami na odżywianie się. Jedną z diet, o której w tym miejscu będziemy chcieli w sposób szczególny powiedzieć, jest dieta dr Haya. To dosyć specyficzna dieta, która z jednej strony pozwala nam się lepiej o siebie zadbać i lepiej się czuć na co dzień, a z drugiej strony również dzięki jej stosowaniu możemy mówić o właściwej dbałości o sylwetkę własnego ciała. Innymi słowy można tutaj mówić o skutecznym wspomaganiu odchudzania. Na czym owa dieta polega? Mowa jest o jednej podstawowej zasadzie, w myśl której nie należy ze sobą łączyć w jednym posiłku różnych składników. Dla przykładu podamy, że nie należy tutaj łączyć białek oraz węglowodanów.

Podstawy i efekty diety

Podstawową zasadą jest ta, iż owe składniki są trawione przy udziale różnych enzymów i tym samym ich łączenie nie pozwala na uzyskanie skutecznego trawienia. Wedle zasad diety dr Haya mamy również do czynienia z pewnymi składnikami neutralnymi, które można łączyć zarówno z węglowodanami jak i z białkami. W tejże diecie mamy także do czynienia z pewną grupą produktów, których nie powinno się spożywać. Mowa jest między innymi o fast foodach, o cukrach, wędlinach, białym pieczywie, alkoholu, czerwonym mięsie, mocnej kawie oraz herbacie czy też słodkich napojach gazowanych.

Dieta, która nie jest mocno restrykcyjna, która jest odpowiednia dla każdego, ale oczywiście mamy również pewną grupę osób, dla których owa dieta jest w sposób szczególny przeznaczona i korzystna.

By: Aneta R.