kreatywna reklama w internecie

Co zrobić, by schudnąć?

odhudzanie

Każdy z nas, niezależnie od wieku, płci czy koloru skóry marzy o atrakcyjnym wyglądzie. Mimo, że na przestrzeni wieków kanony urody ulegały wyraźnym zmianom, jedno pozostało niezmienne – aby wyglądać ładnie, młodo i zdrowo, należy posiadać szczupłą sylwetkę.

W dzisiejszych czasach za osobę szczupłą uznaje się taką, która nosi ubrania w rozmiarze M, S lub XS. Ma proporcjonalną budowę ciała; kobieta wcięcie w talii, a mężczyzna wąski pas i zarysowane mięśnie. Tylko niewielu szczęśliwcom natura podarowała podobną sylwetkę. Zdecydowana większość musi o nią zawalczyć. Jak tego dokonać? W tym celu należy połączyć ze sobą dwa elementy – zdrowe odżywianie oraz regularny wysiłek fizyczny.

Główne zasady odżywiania

Podstawowe zasady odżywiania przedstawia znana na całym świecie Piramida Zdrowego Żywienia, którą warto wydrukować i powiesić na drzwiach lodówki. Schemat mówi jasno o tym, aby w codziennych posiłkach nie szczędzić warzyw oraz owoców, produktów zbożowych czy nabiału. Te produkty, dostarczane organizmowi każdego dnia, są nie tylko gwarantem dobrego samopoczucia i energii, ale także pomagają w zrzuceniu zbędnych kilogramów. Wybierając mięso, warto sięgnąć po ryby i drób. Unikać z kolei mięsa czerwonego.

Wprowadzając do harmonogramu dnia wysiłek fizyczny, należy być bardzo ostrożnym. Osoby otyłe nie mogą nagle, bez przygotowania zacząć biegać wyczynowo czy podnosić ciężary. Codzienne spacery, wchodzenie po schodach czy pływanie mniej obciążą stawy, dzięki czemu unikniemy bolesnych kontuzji.

Pamiętajmy o tym, że utrata masy ciała widoczna jest nie tylko na wadze. Równie ważne jest regularne mierzenie obwodów ciała. Chcesz sięgnąć po suplementy? Przeczytaj również artykuł: jak wybrać spalacz tłuszczu?

By: Aneta R.