kreatywna reklama w internecie

Alergia chorobą cywilizacyjną?

alergia

Zdecydowanie można dopatrywać się większego problemu w alergii jaka dotyka 40% Polaków. Dzieje się tak, ponieważ ocieplający się klimat sprawia, że okres pylenia roślin wydłuża się i przy łagodnych zimach może trwać nawet od lutego do listopada.

Uczuleni na pylące trawy borykają się z wieloma męczącymi dolegliwościami
i czasem nie zdają sobie nawet sprawy, że poprzez niezdrowe nawyki żywieniowe, przesadną higienę w miejscu zamieszkania i oczywiście przez zanieczyszczone środowisko, ich alergia nasila się. A potęgujące się objawy mogę nieść ze sobą ogromne ryzyko nie tylko dla alergika, ale także dla otoczenia. Senność i zmęczenie, które towarzyszą uczuleniowcom mogą przyczynić się do wzrastającej liczby wypadków. To jest poważna konsekwencja zwłaszcza, że osób z alergią jest coraz więcej.

Jak leczyć alergię?

Oczywiście rozwijająca się medycyna nawołuje do stosowania leków młodszej generacji, które nie wywołują tak poważnych skutków ubocznych a co więcej, walczą z alergią skuteczniej i szybciej. Mimo wszystko lek pozostaje lekkim i jest tylko pewnym sposobem który pomaga w walce z alergią. Najlepszym sposobem na walkę z nią jest jednak przestrzeganie kilku złotych zasad takich jak: zdrowy styl życia, niepalenie papierosów, unikanie nadmiernego nasłonecznienie oraz unikanie alkoholu.

By: Aneta R.