kreatywna reklama w internecie

Uczulenie na nikiel

nikiel

Uczulenie na nikiel jest zmartwieniem kobiet, które lubią błyskotki i inne dodatki z tego tworzywa. Tym samym jest jednym z najczęstszych rodzajów alergii dotykających naszej populacji. Nie ma na to cudownego leku. Jedynym zaleceniem, którego należy przestrzegać jest unikanie kontaktu z przedmiotami uwalniającymi nikiel. Jest to uciążliwy proceder, gdyż z pierwiastkiem tym możemy spotkać się praktycznie wszędzie.

Odpowiedniki niklu

Alergicy powinni sięgać po odpowiedniki wytworzone z plastiku, a gdy to jest zupełnie niemożliwe to można pomalować je bezbarwnym lakierem w miejscu, w którym przedmiot ten będzie miał kontakt ze skórą. Długotrwały kontakt z niklem jest niebezpieczny, gdyż powoduje reakcje alergiczne. Należy więc wystrzegać się zegarków, guzików i biżuterii, która zwykle przylega do skóry. Pojawiają się badania, według których alergia na nikiel dotyka najczęściej kobiet noszących kolczyki i osób palących wyroby tytoniowe. Najczęściej alergia ta objawia się zapaleniem skóry, spojówek czy śluzówki nosa oraz astmą. Alergia ta w znacznej ilości przypadków jest przyczyną odrzucenia implantów stomatologicznych czy ortopedycznych.

Uczulenie na nikiel powinno być zdiagnozowane przez lekarza, który zleci wykonanie testu płatkowego. Wyeliminowanie tego pierwiastka z życia osoby uczulonej jest niemal niemożliwe. Na rynku dostępne są jednak specjalne testy, które potrafią określić stężenie niklu w danym przedmiocie. Jest to istotne zwłaszcza w sytuacjach, gdy organizm gwałtownie reaguje na obecność tego pierwiastka.

By: Aneta R.