kreatywna reklama w internecie

6 efektów weidera – skutki uboczne

6 weidera skutki uboczne

Trening 6 efektów weidera, to jeden z hitów ostatnich lat. Krótko o tym czym jest trening. Jest to pakiet sześciu ćwiczeń, które wykonuje się w poszczególnych seriach i ilościach powtórzeń zależnych od danego dnia. Im dalej, tym ilość serii, a przede wszystkim powtórzeń zwiększa się. Same ćwiczenia należy wykonywać na płaskim podłożu. To co powinno charakteryzować każdego ćwiczącego, to samozaparcie, dyscyplina, oraz systematyczność. Bez tego nie uzyska się oczekiwanych rezultatów. Dlatego zarówno ćwiczący, jak i specjaliści zgodnie twierdzą, że ,,jeżeli nie masz odpowiedniej ilości czasu i samodyscypliny, to lepiej sobie odpuścić”. Bo to co również charakteryzuje 6 efektów weidera, to fakt, że nie można robić przerw pomiędzy seriami, oraz słynne ,,zatrzymanie” w określonej pozycji w danym ćwiczeniu.

Pozytywem tego treningu jak już wyżej zostało wspomniane jest płaski brzuch. Jak każdy trening tak i ten ma swoje skutki uboczne. I mimo iż ich ilość jest stosunkowo niewielka, to utrzymujące się w dłuższym czasie mogą mieć szkodliwy wpływ na nasze zdrowie.

Aby uchronić się przed negatywnymi skutkami ćwiczeń trzeba poświęcać odpowiednią ilość czasu na regenerację. Ważny jest sen, jego długość i jakość. Więcej na ten temat przeczytać można na stronie http://poduszki-ortopedyczne.pl/.

Bóle mięśni – to może być początek problemów

Bo bóle mięśni szczególnie brzucha, to właśnie skutek na który skarżą się ćwiczący zwłaszcza w pierwszym okresie ćwiczeń. Kolejna kwestia, to problemy z kręgosłupem. Pojawiły się już głosy, że w ,,efekcie” ćwiczeń trenujący musiał zmagać się z dyskopatią. Wiele osób narzeka również na bóle zarówno kręgosłupa, jak i w okolicach klatki piersiowej. Niektórzy ćwiczący nabawili się również przepukliny, oraz kontuzji nóg…

W szczególności na początku treningu cały organizm narażony jest na różnego rodzaju kontuzje mięśniowe. Jeśli się już pojawiają, to pamiętaj o konsultacji ze specjalistą, oraz o tym, by nie wracać do ćwiczeń dopóki kontuzja nie zostanie wyleczona. Podobnie bądź czujny jeśli same bóle utrzymują się w określonym nasileniu więcej, niż kilka dni.

Skutek psychiczny

A mamy tu na myśli wszelkie bariery związane z samym stylem ćwiczeń. Treningi 6 weidera są bowiem jednostajne, dla wielu mogą okazać się monotonne, a co za tym idzie może pojawić się zniechęcenie do ćwiczeń. Jeszcze inną kwestią jest ich wspomniana intensywność. To o czym należy pamiętać, to fakt, że (oprócz oczywistych kontuzji) nie należy przerywać treningu w połowie, bo wracając do niego na przykład po paru dniach nasze ciało zachowa się tak jakbyśmy zaczynali wszystko od nowa, a i w takiej sytuacji ryzyko kontuzji zdecydowanie wzrasta.

Błędy, które popełniamy

Wspomnianych wyżej efektów ubocznych można uniknąć. Klucz tkwi w tym, czy dobrze wykonujemy ćwiczenia pod względem technicznym. Dlatego szczególnie na początku warto wykonywać treningi z trenerem personalnym. Warto też w internecie spojrzeć na filmiki, które zazwyczaj w jasny sposób pokazują poszczególne elementy treningu. Decydując się na trening 6 weidera powinieneś skonsultować się z lekarzem, zwłaszcza jeśli zmagamy się z dodatkowymi dolegliwościami, czy przewlekłymi chorobami.

By: admin