kreatywna reklama w internecie

5 aplikacji fitness

aplikacja

Gwałtowny rozwój nowych technologii sprawił, że z nieporęcznych komputerów stacjonarnych przenieśliśmy się w dużej mierze na urządzenia mobilne, takie jak smartfony czy tablety. Niewielki rozmiar, ogromna moc obliczeniowa, a do tego spory wybór wśród aplikacji, pozwala na wykorzystanie smarftona czy tabletu w dowolny dla nas sposób. Zabranie urządzenia mobilnego na salę treningową nikogo już nie dziwi. W tym artykule chciałbym przedstawić podstawowe aplikacje, które moim zdaniem są swoistym „must be” przed, w trakcie i po treningu.

  1. Atlas ćwiczeń KFD.PL: Aplikacja w jasny i klarowny sposób przedstawia zagadnienia związane z prawidłowym wykonywaniem ćwiczeń. Znajdziemy w niej nie tylko przydatne artykuły, ale i filmy instruktażowe, które krok po kroku pokażą, jak należy wykonywać poszczególne ćwiczenia. Nie od dziś wiadomo, że prawidłowa technika pozwala nie tylko na lepsze rezultaty, ale i chroni nas przed kontuzjami. Należy dodać, że aplikacja dostępna zarówno na urządzenia z systemem Android, jak i Windows.
  2. MyFitnessPal: dieta, to obok treningu podstawowe narzędzie budowania formy. Aplikacja ta pozwala w łatwy i przejrzysty sposób na kontrolowanie spożycia kalorii oraz makroskładników. Na pochwałę zasługuje bogata baza produktów oraz możliwość skanowania produktów kodem kreskowym. MyFitnessPal występuje zarówno na platformie Android, jak i Windows.
  3. Endomondo: aplikacja umożliwia śledzenie parametrów treningu w czasie rzeczywistym oraz późniejszą ich analizę na ekranie urządzenia mobilnego czy komputera. Jest to jedna z bardziej popularnych aplikacji wśród biegaczy oraz cyklistów. Oprócz zapisu podstawowych parametrów treningu, możemy uczestniczyć w wydarzeniach społeczności Endomondo. Powyższą aplikację uruchomimy zarówno na Androidzie, jak i Windowsie.
  4. Krokomierz i OdchudzanieTrener: podstawową funkcjonalnością tej aplikacji jest liczenie naszej dobowej aktywności w postaci chodu (kroki). Aplikacja ta nie wymaga dodatkowych urządzeń (np. w postaci opasek). Krokomierz możemy połączyć z aplikacją MyFitnessPal. Krokomierz przyda się dla osób, które w swym telefonie nie posiadają dedykowanej aplikacji producenta.
  5. Tabata Timer for HIIT: aplikacja umożliwia przeprowadzenie treningu interwałowego, w tym jego odmiany nazywanej „Tabatą”. Tabata Timer wysyła do nas powiadomienia w postaci dźwięku oraz przejrzystych komunikatów na ekranie urządzenia. Aplikacja umożliwia dodanie własnych parametrów treningu interwałowego, zależnie od indywidualnych preferencji czy potrzeb.
By: Bartek M.