kreatywna reklama w internecie

Refundacja NFZ kosztów wypożyczenia sprzętu rehabilitacyjnego

Refundacja NFZ kosztów wypożyczenia sprzętu rehabilitacyjnego

Sprzęt rehabilitacyjny jest bez wątpienia konieczny dla wielu osób. Każda choroba, każdy uraz wymaga bardzo szczególnego postępowania. W wypożyczalniach sprzętu rehabilitacyjnego mamy do czynienia z bardzo szerokim spectrum tego sprzętu. Można tam znaleźć między innymi:

  • koncentratory tlenu
  • łóżka rehabilitacyjne
  • wózki inwalidzkie
  • ortezy
  • kule łokciowe
  • bardzo wiele innego rodzaju przydatnego sprzętu

Tenże sprzęt można oczywiście zakupić w sklepie medycznym. Można go także wypożyczyć. Ważnym aspektem jest to, że w naszym kraju istnieje możliwość refundacji sprzętu rehabilitacyjnego. Dla wielu osób jest to rozwiązanie bardzo ważne. Dzięki temu mają oni dostęp do tego sprzętu. Tak naprawdę, bowiem wiele elementów tego sprzętu jest bardzo droga. Mając możliwość uzyskania zwrotu poniesionych kosztów zakupu lub wypożyczenia potrzebnego sprzętu, wiele osób ma możliwość prowadzenia niezbędnej rehabilitacji. Aby móc uzyskać stosownej wysokości zwrot kosztów sprzętu, należy zwrócić się do siedziby Narodowego Funduszu Zdrowia. W tym miejscu pracownik wyda stosowne zlecenie na ów sprzęt. To zlecenie należy przedstawić w wypożyczalni lub sklepie medycznym. W tym momencie będzie można uzyskać ów zwrot poniesionych kosztów na wymagany sprzęt.

Zasady zwrotu kosztów

W tym miejscu musimy oczywiście zadać bardzo ważne pytanie. Jakie są zasady przyznawania możliwości refundacji? Wiele zależy od rodzaju sprzętu i schorzenia. Poza tym wiele zależy także od tego czy dana osoba już korzystała z opcji refundacji. Tenże zwrot poniesionych kosztów w dużej mierze zależy od okresu, który minął od uzyskania poprzedniego zwrotu. Jednakże, jeśli nawet nie przysługuje się zwrot z NFZ, to można próbować w innych instytucjach, jak chociażby MOPS czy też w PFRoN. Należy w tym względzie wykorzystać wszelkie opcje, aby wypożyczany sprzęt nie kosztował nas zbyt wiele. Wszakże często jest tak, że owe koszty są bardzo wysokie i przekraczają możliwości finansowe bardzo wielu chorych osób oraz ich opiekunów.

Polecamy: https://visamed.pl/

By: admin