kreatywna reklama w internecie

Działania wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego

Działania wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego

Niewątpliwie choroba jest bardzo przykrą sytuacją, która może spotkać każdego z nas. Leczenie to proces, który musi trwać odpowiednią ilość czasu. Jednakże leczenie to nie jedyny element, na który należy tutaj zwrócić uwagę. Niezbędnym elementem jest także prawidłowa rehabilitacja. Może ona mieć miejsce w szpitalu, w ośrodku rehabilitacyjnym czy też w innej instytucji. Jednakże bardzo często proces rehabilitacji odbywa się w domu pacjenta. Do tego celu koniecznym jest zaopatrzenie się w specjalistyczny sprzęt rehabilitacyjny. Pacjent nie musi go zasadniczo kupować, gdyż na rynku działa wiele wypożyczalni tegoż sprzętu.

Jak działa wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego?

Każda wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego działa w oparciu o ściśle określone zasady. Pacjent, który potrzebuje określonego sprzętu zgłasza się do wybranej wypożyczalni. Dany sprzęt jest zazwyczaj dostarczany do klienta przez wypożyczalnię. Pacjent jest zobligowany uiścić opłatę za wynajem. Jest to opłata miesięczna. Poza nią mamy także kaucję, która jest zwracana po zakończeniu całego procesu wypożyczenia. Często dowóz jest bezpłatny, aczkolwiek nie jest to regułą. Jednocześnie też w domu klienta ma miejsce stosowne szkolenie. Każdy sprzęt działa, bowiem na ściśle określonych zasadach. Aby rehabilitacja była prawidłowa, owe zasady muszą być ściśle zachowane.

Co znajdziemy w wypożyczalni?

W wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego możemy spotkać bardzo wiele różnego sprzętu. Znajdziemy w nich między innymi:

  • łóżka rehabilitacyjne
  • wózki inwalidzkie
  • kule łokciowe
  • koncentratory tlenu
  • chodziki, podpórki

Refundacja sprzętu rehabilitacyjnego

Zasadniczo sprzęt taki można zakupić lub wypożyczyć na dany czas. Poza tym jednak należy mówić także o możliwości uzyskania zwrotu poniesionych kosztów. Refundacja kosztów jest ściśle określona. Każdemu pacjentowi przysługuje określona wysokość owej refundacji. Wszelkie formalności związane z ową refundacją należy załatwiać w siedzibie Narodowego Funduszu Zdrowia.

Polecamy: https://visamed.pl/

By: admin