kreatywna reklama w internecie

Trening pilates – zalety i efekty

pilates

Mówiąc o aktywności fizycznej, która jest obecnie na topie, możemy wskazać na różne pozycje. Jedną z nich jest bez wątpienia pilates. Są to ćwiczenia, które jednakże nie jest znany tylko od dzisiaj. Tak naprawdę pilates jest bardzo dobrze znany już od początku XX wieku. Twórcą tej metody ćwiczeń jest Joseph Pilates. Stworzył on system różnych pozycji ćwiczeniowych, których celem jest uelastycznienie oraz odpowiednie wzmocnienie mięśni.

Sam Joseph Pilates był osobą o dosyć wątłym zdrowiu. Ćwiczenia opracowane przez niego samego były więc z bardzo dużą korzyścią dla zdrowia. Jednakże ich skuteczność bardzo szybko zyskała wielu zwolenników. Pilates zyskał popularność wśród tancerzy, wśród osób cierpiących na bóle pleców, wśród osób chcących co nieco zrzucić ze swojej wagi jak również wymodelować sylwetkę swojego ciała. Dzisiaj trening pilates został udoskonalony i jest tym bardziej ceniony przez bardzo wiele osób.

Kilka praktycznych zasad

Odnośnie treningu pilates warto poznać kilka podstawowych zasad, warto poznać konkretne korzyści, jakie wiążą się z tą formą aktywności fizycznej. Trening pilates powinien odbywać się w formie zajęć organizowanych. Ćwiczenie na własną rękę powoduje, że nie można mówić o skuteczności działania. Poza tym również można mówić o pewnych zagrożeniach dla zdrowia danej osoby. Pilates to ćwiczenia bardzo łatwe, ale owa dokładność jest czymś niezbędnym. Bez wątpienia więc należy skorzystać z tego, co proponują w tym względzie różnego rodzaju kluby fitness. Powodem, dla którego warto jest korzystać z oferty klubów fitness oraz innych miejsc organizujących zajęcia fitness jest także posiadany przez nich sprzęt. Do tego najczęściej stosowanego podczas zajęć pilates można zaliczyć:

– reformery

– krzesła

beczki pilates

– cadillac

Mimo tego, że pilates jest sposobem na uzyskanie bardzo wielu różnych celów treningowych oraz jest sposobem na ćwiczenia dla każdego, to jednak z drugiej strony nie ma w tej formie aktywności fizycznej niczego skomplikowanego. To kolejny z aspektów, dla których warto jest postawić właśnie na taki, a nie na inny rodzaj zajęć fizycznych. Ma to swoje potwierdzenie w rzeczywistości. Chętnych do wzięcia udziału w takich zajęciach jest obecnie bardzo wielu, a ich liczba stale rośnie. Coś zatem w tym jest skoro pilates staje się coraz bardziej popularny wśród osób w bardzo różnym wieku, wśród osób młodszych oraz starszych, wśród osób o różnych zawodach oraz różnych stylach życia, przy różnych kłopotach zdrowotnych.

By: Aneta R.