kreatywna reklama w internecie

Pilates w leczeniu bólu kręgosłupa

pilates

Bardzo wielka ilość osób wciąż narzeka na ból krzyża, co sprawia, że jest to problem, który warto rozwiązać. Oczywiście można wybrać wiele metod rehabilitacji, zaś jedną z nich są ćwiczenia fizyczne. Jedną z najczęściej zalecanych, a dodatkowo przynoszących ogromne korzyści jest metoda ćwiczeń pilates.

Badania nad skutecznością pilates

Już od 2000 roku prowadzono badania, które udowodniły, że pilates to znakomita metoda ćwiczeń, dzięki której mamy możliwość pozbyć się chronicznych bóli krzyża. Do badań użyto dziesięć metod, zaś w sumie udział w nich wzięło 510 pacjentów. Badania obejmowały osoby, które zmagały się z nieswoistym bólem krzyża. Każdy program leczniczy trwał około od dziesięciu do dziewięćdziesięciu dni, w zależności od zaawansowania choroby. Z kolei okres obserwacji wynosił sześć miesięcy. W czasie tych badań udowodniono, że pilates pozytywnie wpływa na nasze zdrowie, samopoczucie, a dodatkowo samopoczucie. Najważniejsze jest jednak to, że regularne ćwiczenia likwidują ból kręgosłupa i krzyża.

Wyniki badań- pilates a ból krzyża

Przeprowadzone badania udowodniły, że pilates, skuteczniej od innych ćwiczeń pozytywnie oddziałuje na ból krzyża. Dzieje się tak, dlatego, że likwiduje ból, zmniejsza niepełnosprawność, a to wszystko w bardzo krótkim czasie, rozpoczęcia treningu. Dodatkowo owa metoda ćwiczeń jest też skuteczniejsza w zakresie poprawy ogólnej sprawności. Wystarczy kilka sesji treningowych, aby odczuć znaczącą różnicę.

Istnieje wiele wiarygodnych badań naukowych, dzięki którym można udowodnić, iż pilates posiada bardzo dużą skuteczność w leczeniu bólu krzyża, od innych znanych nam ćwiczeń fizycznych.

Czy warto zastosować pilates w leczeniu bólu krzyża?

Z całą pewnością warto zastosować pilates w wielu dolegliwościach, które są związane z kręgosłupem. Pilates znakomicie wpływa na całe nasze ciało, łagodzi ból, sprawia, że mięśnie lepiej pracują i są bardziej elastyczne. Z całą pewnością, jeżeli borykamy się z problemami kręgosłupa, lub cierpimy na różne choroby z nim związane, warto wypróbować pilates. Już po kilku sesjach treningowych można poczuć naprawdę rewelacyjne efekty. Poczujesz się lepiej, zaś twój kręgosłup odpocznie.

By: Aneta R.