kreatywna reklama w internecie

Ważne elementy Controllogy Reformer

pilates

Możliwości związane z aktywnością fizyczną są bardzo duże. To, co budzi ciekawość, co jest dzisiaj bardzo popularne, to zajęcia pilates. To specyficzna forma aktywności fizycznej, w której można zrealizować bardzo wiele odrębnych celów. Joseph Pilates, twórca metody ćwiczeń, miał pewne założenia, w myśl których istotna jest świadomość swojego ciała, swojego ducha jak i duża precyzja wykonania każdego ruchu.

Ponadto również klasyczny pilates to ćwiczenia, w których wykorzystywany jest specjalistyczny sprzęt. Mowa mianowicie o reformerach. Jest to urządzenie, które również zostało stworzone przez Josepha Pilatesa. Współczesne reformery zostały nieco zmodyfikowane, aczkolwiek równocześnie też możemy zetknąć się z Controllogy Reformer. To urządzenie klasycznego pilatesu, które jest odzwierciedleniem pierwotnego modelu. W ten właśnie sposób można dokładnie zrealizować podstawowe założenia pilatesu.

Elementy klasycznego reformera

Klasyczny reformer to urządzenie, które pozwala na zrealizowanie podstawowych celów. Mowa jest o:

– wzmocnieniu partii mięśni głębokich

– uzyskaniu lepszej równowagi ciała, lepszej sylwetki ciała

– uzyskaniu harmonii wewnętrznej ciała

Klasyczny reformer różni się od tych nowoczesnych. W obu przypadkach mamy do czynienia z obecnością tych samych elementów. Różnice są jednak w szczegółach, w sposobie zamocowania, kącie nachylenia, rozmiarach. Controllogy Reformer powstał we współpracy z Jayem Grimesem – uczniem Josepha Pilatesa. Powstał on w roku 1980 i z powodzeniem funkcjonuje do dzisiaj. Do elementów wchodzących w skład Controllogy Reformer zaliczamy specjalną ruchomą platformę, pasy z uchwytami wykonane z naturalnej skóry, mocną ramę aluminiową, specjalne sprężyny czy też poręcz, która jest zamocowana pod nieco innym kątem niż ta w nowoczesnych reformerach.

Ruchoma platforma Controllogy Reformer

Jednym z kluczowych elementów stanowiących całość Controllogy Reformer jest ruchoma platforma, która umocowana jest na aluminiowej ramie. To właśnie owa platforma powinna zapewniać płynny ruch przy każdym ćwiczeniu. Obicie wykonane jest z cienkiej oraz gęstej pianki, która dodatkowo odznacza się dużą sprężystością. Jest to element zapewniający bardzo duży stopień stabilności przy wykonywaniu poszczególnych ćwiczeń. Platforma posiada wyprofilowane oparcia dla ramion. Tutaj także znajdziemy różnice w stosunku do współczesnych reformerów. Polegają one na tym, że oparcia są niższe. Platforma jest także wyposażona w specjalny zagłówek.

Controllogy Reformer jest urządzeniem, które spełnia wszelkie założenia ćwiczeń pilates. Można mówić o pierwotnych założeniach pilatesu, które mogą być realizowane w stu procentach właśnie dzięki wydatnej pomocy Controllogy Reformer. Warto zauważyć, że pilates to nie tylko ćwiczenia, które pozwalają na uzyskanie lepszej kondycji, ale przede wszystkim chodzi o to, aby wzmocnić gorset mięśniowy, aby wzmocnić mięśnie głębokie. Dlatego też owa forma idealnie nadaje się również w procesie rehabilitacji w wielu różnych schorzeniach.

By: Aneta R.