kreatywna reklama w internecie

Reformery pilates – czyli jak ćwiczyć?

pilates

Ćwiczenia pilates cieszą się obecnie bardzo dużym powodzeniem. Dzięki nim można zrealizować wiele celów, poprawić swoje zdrowie w różnych jego aspektach. Poza tym pilates to ćwiczenia dla każdego bez wyjątku. Tym samym nie trzeba odznaczać się wyjątkową kondycją, aby móc taki trening podjąć. Elementem, który znacząco pomaga w treningu, wzmacnia jego efekty, są specjalistyczne urządzenia. Na pewno na pierwszy plan wśród nich wysuwają się reformery. Urządzenia te powstały w tym samym czasie co sama metoda treningu i zostały zaprojektowane przez Josepha Pilatesa.

Reformery Balanced Body

Czym jest reformer i dlaczego jest on tak skuteczny? Jest to urządzenie, w którym w głównej mierze należy wskazać na ruchomą platformę, która jest w ów ruch wprawiana przez osobę ćwiczącą. Platforma ta jest umocowana do specjalistycznej ramy przy pomocy specjalnych sprężyn. Te mają dosyć zróżnicowaną siłę oporu. Z jednej strony można na tym urządzeniu wykonać bardzo wiele różnych ćwiczeń. Z drugiej strony należy wskazać na to, że owe ćwiczenia nie są obciążeniem dla organizmu i nie wywołują żadnych skutków ubocznych, nie wywołują przeciążenia organizmu. Z jednej strony należy mówić tu o sprzęcie polecanym sportowcom. Z drugiej strony jest on wykorzystywany również w okresie rehabilitacji przy różnego rodzaju schorzeniach. W tym miejscu dobrze jest wskazać na konkretną markę, która bez wątpienia znajduje się na samym topie jakościowym. Mowa jest mianowicie o Balanced Body. Więcej przeczytasz również na https://balanced-body.pl/.

Reformery Balanced Body to bardzo zróżnicowane urządzenia. Można tu w głównej mierze wyróżnić:

– Allegro reformer

– Allegro 2 reformer

– Studio reformer

– Clinical reformer

– IQ reformer

– Controllogy reformer

Każdy z tych reformerów różni się od siebie. Każdy jednakże daje maksymalne możliwości ćwiczenia. Niektóre z modeli to sprzęt z metalową lub aluminiową ramą. W odniesieniu do innych należy mówić o ramie drewnianej. Bez wątpienia jednak mamy tu do czynienia ze sprzętem z najwyższej półki jakościowej na świecie. Balanced Body to znana marka sprzętu do pilates, bodajże najbardziej znana i topowa. Przekłada się to z jednej strony na bardzo wysoką skuteczność ćwiczenia, ale nie można zapomnieć również o bezpieczeństwie użytkownika. Balanced Body to oczywiście nie tylko same reformery, ale jednocześnie też wiele innych rodzajów sprzętu, który przydaje się podczas treningu pilates. Jeśli bowiem już trenować pilates, to należy postawić na sprawdzoną oraz na najwyższą możliwą jakość dającą najlepsze rezultaty.

By: Aneta R.