kreatywna reklama w internecie

Wady kofeiny bezwodnej

Każdy produkt stosowany przez sportowców odznacza się nie tylko określonymi cechami pozytywnymi, ale również musimy wskazywać na pewne cechy ujemne, na pewne wady, które mogą mieć na nas negatywny wpływ. Oczywiście mówiąc o tym negatywnym wpływie kofeiny bezwodnej na człowieka, musimy podkreślić, że to działanie jest uzależnione od pewnych warunków, od pewnych specyficznych warunków. Z drugiej strony możemy także mówić o tym, że kofeina bezwodna wpływa na każdego człowieka w nieco inny sposób. Mówiąc o jej wadach, na pewno powinniśmy wskazać na takie aspekty jak ryzyko wystąpienia odwodnienia, jak podrażnienie żołądka czy też na zwiększoną nerwowość danej osoby.

Negatywne działanie

Możemy także zetknąć się ze zjawiskiem tak zwanego betonowania przedramion, co ma związek ze wspomnianym wcześniej odwodnieniem. W pewnych sytuacjach możemy mieć do czynienia z sytuacją, w której konieczne będzie zwiększanie dawki, aby móc mówić o odczuwalnych, o widocznych efektach działania owej kofeiny. Zwiększanie dawki to tymczasem jest również znacznie większe ryzyko wystąpienia owych objawów, o których była mowa nieco wcześniej. Stosując regularnie kofeinę bezwodną w tabletkach, możemy być także narażeni na znacznie większą częstotliwość naszych wizyt w toalecie. Dlatego też właśnie kofeiny bezwodnej nie należy stosować bez ograniczeń, nie należy jej stosować przez cały czas, ale musimy pamiętać o zachowywaniu pewnych przerw, o cyklicznym, a nie stałym stosowaniu kofeiny bezwodnej.

Skutki uboczne

Należy, bowiem podkreślić, iż oprócz szeregu zalet, jakie ma ów produkt, możemy mówić także o szeregu skutków ubocznych, z jakimi związane jest stosowanie owej kofeiny bezwodnej. Te skutki uboczne mogą być bardzo mocno odczuwalne przez człowieka i bynajmniej nie należy ich bagatelizować, gdyż same zasadniczo nie ustąpią, ale będziemy musieli po prostu odstawić na jakiś czas stosowanie kofeiny w tabletkach. Nasze zdrowie jest, bowiem w tym miejscu aspektem znacznie ważniejszym od wszelkiego rodzaju pozytywnych efektów ciężkiego treningu.

By: Bartek M.