kreatywna reklama w internecie

Czym są gainery?

Gainery we współczesnej rzeczywistości osób trenujących, w tym nie tylko tych trenujących zawodowo, to odżywki, które okazują się być bardzo skuteczne. Czym są i na czym polega ich działanie? Na pewno nie są niczym skomplikowanym, aczkolwiek na pewno także ich przeznaczenie jest bardzo szczególne. Mówiąc o gainerach, musimy bowiem wskazać na to, że przeznaczone są one w głównej mierze dla osób, u których zapotrzebowanie na kalorie jest znacznie zwiększone, dla których odżywki na bazie białka są niewystarczające, którzy potrzebują nieco innego wspomagania.

Popularne odżywki

Gainery są odżywkami powszechnie dostępnymi na naszym rynku i dosyć popularnymi. To grupa odżywek sportowych, które bazują w swoim składzie na węglowodanach oraz na białku. Większość składu gainerów stanowią węglowodany dające większą porcję energii i skutecznie wspomagające wysiłki treningowe. Proporcja białek i węglowodanów w gainerach może być nieco zróżnicowana, aczkolwiek zawsze powinniśmy spotkać się z przewagą tych drugich. Gainery są przeznaczone w głównej mierze dla osób chcących zbudować większą masę mięśniową, jest to odżywka na masę, sportowa z kategorii tych na masę, a więc na pewno nie powinna być ona stosowana przez osoby pracujące nad rzeźbą, przez osoby pracujące nad zmniejszeniem swojej tkanki tłuszczowej czy też chcące osiągnąć jakikolwiek inny cel sportowy.

Gainery warte polecenia

Gainery oczywiście stanowią sporą grupę produktów, spośród których jeden możemy polecać z ręką na sercu, inne budzą pewne wątpliwości co do swojej jakości i co do swojej skuteczności działania. Niemniej jednak jeśli spojrzymy na gainery w sposób ogólny, musimy powiedzieć, że są to odżywki jak najbardziej skuteczne, jak najbardziej pomagające nam zbudować większą masę mięśniową w sytuacji, gdy wszystko inne zawodzi, gdy inne odżywki okazują się nie być dla nas skuteczne, okazują się nie działać w taki sposób, jak byśmy to sobie zaplanowali, jak byśmy to sobie wymarzyli. Warto więc mieć je na uwadze jeżeli zależy nam na osiągnięciu założonych celów treningowych.

Przeczytaj również artykuł: jak wybrać spalacz tłuszczu?

By: Bartek M.