kreatywna reklama w internecie

Dieta na ładną cerę

W dzisiejszych czasach wygląd naszej skóry jest szczególnie narażony.  Nie mniej jednak zdrowie naszej cery w dużej mierze zależy od nas samych, a konkretnie w tym jak się odżywiamy o czym więcej można przeczytać tutaj. My jednak postanowiliśmy powiedzieć nieco więcej zarówno o witaminach i minerałach potrzebnych naszej skórze, jak i produktach w których są zawarte.

Witaminy najlepsze dla skóry

Wśród wielu witamin wymieniane są głównie: selen, jod, żelazo, kwasy omega 3,cynk,  likopen, reweratol, witaminy: A, B, C, E, i D, kwas askorbinowy, czy sole mineralne. Warto więc, by menu każdego dnia zawierało możliwie jak najwięcej (a najlepiej wszystkie) z tych wartości.

Produkty, które warto jeść

Zacznijmy od śniadania, czy kolacji, a tu mamy m.in. produkty zbożowe, zatem płatki owsiane, czy ciemne, pełnoziarniste pieczywo to zawsze dobra opcja. Cenne witaminy są również pestkach dyni, orzechach, czy orzeszkach ziemnych. Niezwykle ważne w kwestii wyglądu naszej skóry są ryby, szczególnie tłuste i morskie (łosoś, sardele, czy makrele), warto pamiętać też o owocach (winogrona, arbuzy, czy grepfruty), i warzywach, zwłaszcza zielonych i czerwonych. Dla smakoszy mięsa propozycja idealna – wątróbka. Oczywiście nie zbyt często, ale raz na jakiś czas dobrze jest wypić lampkę czerwonego wina.

Jak w przypadku każdej diety, tak i tej dla skóry istotne jest nie tylko co jesz, ale i co pijesz. Pamiętaj więc, by pić minimum 2 litry wody dziennie. Nic bowiem nie oczywiści lepiej naszej skóry z toksyn. Dobre są również herbatki na bazie ziół, np. napar ze skrzypu polnego. Doskonale na wygląd naszej skóry wpływa także zielona herbata.

Czego zatem nie należy jeść?

Przede wszystkim produktów ostrych i bardzo słonych. Wyeliminować należy również słodycze, a zwłaszcza czekoladę i kakao.

Co jeszcze źle wpływa na naszą skórę?

Oprócz nieodpowiedniej diety nasza skóra cierpi przy dużym stresie, niedoborze snu, czy siedzącym trybie życia. Źle na jej wygląd wpływają również klimatyzowane pomieszczenia.

By: Anna D.