kreatywna reklama w internecie

Rodzaje pianek w poduszkach ortopedycznych

Poduszki ortopedyczne w ostatnim czasie cieszą się ogromnym zaufaniem zarówno jako profilaktyka, jak i dodatkowy element rehabilitacji. Dzięki tego typu poduszkom rano budzimy się bez bólu i uczucia sztywności w okolicach pleców, szyi i karku. Tym samym zmniejsza się ryzyko wielu schorzeń, w tym wad postawy. Poduszki bowiem odciążają nasz kręgosłup. Swoje zdrowotne właściwości jednak poduszki zawdzięczają piance z której są wykonane. Główną zaletą dobrej pianki jest to, że nie odkształca się ona pod wpływem nacisku. Warto więc powiedzieć sobie o nich nieco więcej. Szczegółowe informacje zarówno na temat poduszek ortopedycznych jak i pianek można znaleźć tutaj.

Najpopularniejsze pianki

Choć na rynku mamy kilka rodzajów pianek są jednak, które są najczęściej stosowane. Przykładem jest pianka poliuretanowa. Skierowana do osób, które korzystają z poduszki w ramach profilaktyki, nie wymaga bowiem dopasowania do kształtu szyi. Doskonale jednak zachowuje wentylacje. Kolejny typ pianki to pianka visco elastik, inaczej określana jako pianka memory, lub po prostu pianka z pamięcią. Skierowana do osób mających konkretne problemy z kręgosłupem, w tym odczuwający bóle w okolicach pleców szyi i karku. Tego typu pianka zapewnia pełne podparcie głowy z równomiernym rozłożeniem sił nacisku na poduszkę. Pianka też reaguje na temperaturę i ułożenie ciała w czasie snu, tym samym pozwala na zachowanie naturalnej krzywizny kręgosłupa bez względu na pozycje w której śpisz.

Poduszki ortopedyczne – gdzie kupisz?

Przede wszystkim z w każdym sklepie z asortymentem do rehabilitacji. Wiele sklepów online również specjalizuje się w produkcji tego typu poduszek. Koszt poduszki ortopedycznej jest dość wysoki. Biorąc jednak pod uwagę ilość ich zastosowań jest to trafna inwestycja.

By: Anna D.