kreatywna reklama w internecie

Podpórka lędźwiowa do samochodu – zalety i wady stosowania

Podpórka lędźwiowa do samochodu - zalety i wady stosowania

Odcinek lędźwiowy ludzkiego kręgosłupa jest jednym z najbardziej obciążonych elementów w organizmie. Warto zaznaczyć, że zarówno praca biurowa, wiele godzin spędzanych przed ekranem komputera, jak również wiele godzin spędzanych za kółkiem w trakcie jazdy może stać się powodem wystąpienia bólu kręgosłupa oraz powstawania różnych schorzeń. Z jednej strony należy zatem wskazać na konieczność ograniczenia spędzania czasu w pozycji siedzącej. Z drugiej strony można także wskazać na zastosowanie specjalistycznych poduszek oraz podpórek lędźwiowych. Są one produktem powodującym uzyskanie znaczącej poprawy w samopoczuciu danej osoby jak i usuwającym wszelkie bóle w kręgosłupie.

Rodzaje podpórek lędźwiowych

Mówiąc o podpórkach lędźwiowych polecanych do zastosowania w samochodzie, można wskazać na:

  • – podpórki wykonane z siatki
  • – podpórki wykonane w kształcie wałków
  • – podpórki wykonane w kształcie półwałków

Do głównych zalet podpórek wykonanych z siatki na pewno należy zaliczyć ich niską cenę. Taką podpórkę do samochodu można bowiem zakupić już w cenie 10 złotych. Kolejną z ich zalet jest bardzo łatwy montaż. Przez to możemy stosować tę podpórkę nie tylko w samochodzie w trakcie jazdy, ale równocześnie także możemy ją zabrać ze sobą do pracy lub też do domu. Istotnym elementem jest fakt, iż owe podpórki zapewniają właściwą cyrkulację powietrza oraz są bardzo lekkie. Podpórki te pozwalają na przyjmowanie właściwej postawy ciała, a tym samym znoszą one powstawanie wszelkich naprężeń w odcinku lędźwiowym kręgosłupa. Wadą takiego rozwiązania może być na pewno to, że w stosunkowo krótkim czasie taka podpórka może ulec zabrudzeniu. Niemniej jednak oczywiście można ją poddać praniu.

Podpórki w formie wałków oraz półwałków to produkty, które także nie zajmują zbyt wiele miejsca, są bardzo lekkie, a ich koszt zakupu to około 30 do 40 złotych. Tutaj zatem cena także nie jest wygórowana. W niektórych modelach zastosowano pasek przytrzymujący podpórkę oraz zapięcia, ale nie we wszystkich. Brak tych elementów można zatem uznać za pewnego rodzaju wadę produktu. W odniesieniu do niektórych krzeseł lub nawet foteli samochodowych założenie wałka lub półwałka może okazać się niemożliwe.

Istotnym elementem jest to, aby taka podpórka bardzo dokładnie wypełniała przestrzeń znajdującą się pomiędzy odcinkiem lędźwiowym kręgosłupa oraz oparciem fotela. Bez wątpienia jest to rozwiązanie, które wręcz idealnie nadaje się do zastosowania przez kierowców zawodowych. Zapewnia ono bowiem właściwe podparcie kręgosłupa w jego integralnym miejscu. Podpórka pod lędźwie może być stosowana nie tylko w samochodach, ale także w fotelach biurowych oraz domowych.

Podpórki w różnej postaci to nie jedyny produkt, który może pomóc zapobiec bólom pleców. Należy wskazać także na poduszki ortopedyczne, na poduszki sensomotoryczne. Niezależnie od tego, o jakim produkcie jest mowa, bardzo ważne jest to, aby jego zakupu dokonać w sprawdzonym miejscu, w profesjonalnym sklepie ortopedycznym, w którym można liczyć na wiarygodność, na produkty posiadające stosowne atesty oraz certyfikaty.

By: admin