kreatywna reklama w internecie

Poduszki lecznicze na kręgosłup szyjny

Poduszki lecznicze na kręgosłup szyjny

Zdrowy sen – wszyscy wiemy jak bardzo potrzebujemy go, by prawidłowo funkcjonować. Okazuje się jednak, że dobre spanie, to nie tylko takie, które trwa przez statystyczne 8 godzin. Porządny sen objawia się tym, że następnego dnia nie budzimy się obolali, a zdrowi i wypoczęci. Tu warto wspomnieć, że w przypadku zdrowego snu niezwykle ważny jest kręgosłup szyjny. Jeszcze inaczej wygląda sytuacja, gdy musimy zmagać się z różnego rodzaju chorobami kręgosłupa. W odpowiedzi na te i inne problemu powstały poduszki lecznicze o których warto powiedzieć sobie nieco więcej.

Na co poduszki lecznicze?

W zasadzie można odpowiedzieć, to zależy od sytuacji, bowiem poduszki lecznicze jak sama nazwa wskazuje mają przede wszystkim pomóc w przypadku konkretnych schorzeń kręgosłupa. A tych z pewnością nie brakuje, gdzie możemy zaliczyć do nich między innymi: osteoporoza, dyskopatia, stenoza lędźwiowa, lumbago, rwa kulszowa, czy innego rodzaju zwyrodnienia. Sama poduszka lecznicza likwiduje przede wszystkim bóle i uczucia dyskomfortu w okolicach kręgosłupa szyjnego (tak zwane uczucie „sztywności”). W wielu przypadkach również poduszki lecznicze mogą zapobiegać wadom postawy.

Profilaktyka dzisiejszych czasów

Nie bez kozery mówi się, że siedzący tryb życia, to jedno z dolegliwości XXI wieku. Większość z nas pracując w biurze przesiaduje przed komputerem nieraz po kilkanaście godzin dziennie. Do tego dochodzi stres, ciągłe przemęczenie, a już po krótkim czasie zaczyna cierpieć na tym nasz kręgosłup, gdzie jest to prosta droga do powstawania wyżej wspomnianych chorób, ważne więc, by im zapobiegać, dlatego warto używać poduszek leczniczych w ramach profilaktyki.

Dla kogo?

Dla wszystkich? Można tak powiedzieć i to nie tylko chodzi o liczne zastosowania poduszek leczniczych, ale i małą ilość przeciwwskazań do których zalicza się wyłącznie dzieci do 2 roku życia, oraz sytuacje, gdzie konieczne jest noszenie gorsetu, lub kołnierza ortopedycznego.

Gdzie kupić?

Przede wszystkim w każdym sklepie z asortymentem do rehabilitacji. Ponadto mamy wiele firm działających także w internecie specjalizujących się właśnie w produkcji poduszek leczniczych. Ich cena bywa różna, zależna od wielu czynników, w tym materiału z jakiego jest zrobiona. Nie mniej jednak biorąc pod uwagę ilość zastosowań, to poduszka lecznicza jest z pewnością dobrą inwestycją.

http://www.sissel.com.pl/category/zdrowe-spanie-poduszki-ortopedyczne

Ponadto ich dodatkową zaletą jest fakt, że są bardzo estetyczne i łatwe w utrzymaniu. Zarówno w przypadkach konkretnych schorzeń, jak i profilaktyki poduszki lecznicze, by spełniały swoją rolę muszą być odpowiednio dobrane.

By: admin