kreatywna reklama w internecie

Pilates w walce o zdrowie kręgosłupa

pilates

Ogromna ilość osób cierpi na bóle pleców. Zbyt wiele godzin spędzanych w pozycji siedzącej, brak aktywności fizycznej, odpoczynku powoduje, że kondycja kręgosłupa jest coraz gorsza. W tej sytuacji jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest sięgnięcie do ćwiczeń fizycznych. Mianowicie mamy na myśli udział w zajęciach pilates. Już sam Joseph Pilates tworząc tę metodę ćwiczeń, robił to z myślą o tancerzach chcących szybciej wrócić do formy po kontuzji. W głównej mierze chodzi właśnie o kontuzje pleców.

Ćwiczenia dla lepszej kondycji pleców

Regularny udział w zajęciach pilates może w bardzo krótkim czasie pozwolić uzyskać znacznie lepszą kondycję pleców. Ponadto może pozwolić pozbyć się bólów kręgosłupa, może je znacząco ograniczyć. Ćwiczenia pilates oczywiście powinny odbywać się pod okiem profesjonalnego instruktora. Prawidłowość wykonania każdego ćwiczenia jest tutaj bardzo istotna. Te ćwiczenia przeznaczone są dla osób, które w pracy wiele godzin przebywają w pozycji siedzącej, ale nie tylko. Należy tu wskazać na to, że są one także przeznaczone dla tych, którzy mają stwierdzone zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa. Pilates jest formą aktywności fizycznej, która wzmacnia mięśnie pleców, a tym samym ma to przełożenie na odciążenie kręgosłupa. W tych ćwiczeniach często są zaangażowane mięśnie głębokie. Na co dzień owe mięśnie są przez człowieka dosyć rzadko używane, a tym samym mowa jest o kolejnej korzyści. Poza wzmacnianiem pleców, pilates wpływa korzystnie także na inne aspekty. Mowa o:

– poprawieniu sylwetki ciała

– zregenerowaniu ciała i umysły, zrelaksowaniu się

– zwiększeniu kondycji ciała

Pomoc w ćwiczeniach

Pilates to ćwiczenia, które zasadniczo są wykonywane w formie zorganizowanej pod okiem fachowego instruktora. To zapewnia skuteczność. Poza tym na takich zorganizowanych zajęciach dana osoba ma dostęp do profesjonalnego sprzętu. Między innymi mowa jest o specjalistycznych łóżkach zwanych reformerami. Oczywiście podczas tych ćwiczeń można stosować także wiele innego sprzętu, można się nim wspomagać. Tutaj trzeba odwiedzić stronę internetową http://balanced-body.pl/, dzięki której można znacząco przybliżyć sobie tajniki pilates i można też po prostu się do niego przekonać. To forma ćwiczeń, w której nie ma miejsca na przemęczenie, ale jest za to miejsce na wysiłek oraz na relaks jednocześnie.

By: Aneta R.