kreatywna reklama w internecie

Skąd się wziął pilates?

pilates

Dzisiaj można mówić o bardzo dużej popularności ćwiczeń pilates. Oczywiście mamy dostęp do różnych form aktywności fizycznej, aczkolwiek bardzo wiele osób decyduje się na skorzystanie z zaproszenia na zajęcia pilates. To bardzo słuszne podejście, ponieważ z tymi zajęciami związanych jest bardzo wiele różnych korzyści. PIates nie jest jednak czymś, co zostało wymyślone w czasach współczesnych. Powstał już bardzo dawno, a w zasadzie to powstały jego podstawy. Jest to metoda ćwiczeń stworzona przez Jospeha Pilatesa. Dedykowane były one początkowo tancerzom, którzy odnieśli kontuzje. Te ćwiczenia miały za zadanie przywrócić im bardzo szybko pełną sprawność.

Kto może ćwiczyć pilates?

Jest to niewiarygodnie prosta forma ćwiczeń. Nie ma w nich niczego skomplikowanego, aczkolwiek ważne jest to, aby każde ćwiczenie było wykonywane w sposób prawidłowy, w sposób bardzo ściśle określony. Pilates to ćwiczenia przeznaczone dla każdego bez żadnego wyjątku. Pilates to ćwiczenia skierowane do:

– kobiet,

– mężczyzn,

– tancerzy,

– sportowców zawodowych i amatorów,

– osobach o dużej sprawności i tych początkujących.

Można poza pewnymi wyjątkami mówić o pilates jako o czymś przeznaczonym po prostu dla każdego bez wyjątku. To również jest aspekt, który powoduje, że są one tak popularne. Dobrze jest brać udział w zajęciach organizowanych, ponieważ w ten sposób można mówić o największej skuteczności. O tę skuteczność wszak chodzi i to ona jest podstawą tak dużej popularności ćwiczeń pilates.

By: Aneta R.