kreatywna reklama w internecie

Wszystko o poduszkach ortopedycznych

Poduszki ortopedyczne w ostatnim czasie cieszą się ogromnym zaufaniem. Klienci chwalą je sobie jako formę profilaktyki. Rekomendowane są także przez fizjoterapeutów i rehabilitantów jako dodatkowy element rehabilitacji. Warto więc o ich cennych właściwościach powiedzieć sobie nieco więcej.

Poduszki ortopedyczne – na co pomagają?

Poduszki ortopedyczne przede wszystkim pozwalają zachować naturalną krzywiznę kręgosłupa bez względu na pozycje w której się znajdujesz. Odciążają nasze plecy, dzięki czemu zapobiegają ich bólom, a także uczuciom dyskomfortu w okolicach pleców, szyi i karku. Tym samym zmniejsza się ryzyko wielu schorzeń, w tym wad postawy. Jak już wyżej zostało wspomniane poduszki ortopedyczne często służą jako pomoc przy rehabilitacji, należy jednak pamiętać, że same poduszki nie są w stanie zlikwidować problemy, a jedynie pomóc np. przy fizjoterapii. Swoje zdrowotne właściwości poduszki zawdzięczają piance z której są wykonane. Dobrej jakości pianka powoduje, że poduszka nie ulega odkształceniu pod wpływem nacisku dzięki czemu można korzystać z niej przez długi okres czasu.

Rodzaje pianek

Wśród kilku dostępnych na rynku pianek do najczęściej stosowanych zalicza się piankę poliuretanową. Skierowana jest do osób, które korzystają z poduszki w ramach profilaktyki, gdzie nie wymaga ona dopasowania do kształtu szyi. Jej zaletą jest jednak to, że doskonale zachowuje wentylacje. Kolejny rodzaj pianki to pianka termoplastyczna, inaczej zwana jako pianka visco elastic, czy po prostu pianka z pamięcią. Pianka termoplastyczna gwarantuje pełne podparcie głowy z równomiernym rozłożeniem sił nacisku na poduszkę. Ponadto dopasowuje się do ułożenia i temperatury ciała w czasie snu, dając tym samym jego pełen komfort.

Poduszki ortopedyczne – co należy wziąć pod uwagę przed ich kupnem?

Przede wszystkim wzrost, wagę, a także szerokość barków mierzoną od podstawy szyi do głowy kości ramiennej. Kształt poduszki natomiast dopasowany jest do pozycji w której śpisz.

Rodzaje poduszek ortopedycznych

Dla śpiących na brzuch zalecany jest model płaski – poduszka w kształcie gwiazdy. Śpiący na boku powinni zdecydować się na poduszkę w kształcie wałka. Z kolei poduszka niska, miękka, z lekkim wyprofilowaniem na środku to opcja dla śpiących na plecach.

Dodatkowe zalety poduszek ortopedycznych

To ich estetyka dzięki której dobrze się prezentują, a także łatwość w utrzymaniu. Poduszki ortopedyczne wykonane są z wysokiej jakości materiałów dzięki czemu mogą być używane także przez alergików. Poduszki są wygodne i miłe w dotyku.

Gdzie można kupić?

Poduszki ortopedyczne można spotkać w każdym sklepie z asortymentem do rehabilitacji. Do kupienia także w wielu firmach online specjalizujących się w produkcji poduszek ortopedycznych.

By: Anna D.