kreatywna reklama w internecie

Rodzaje poduszek ortopedycznych do siedzenia

Skutki siedzącego trybu życia dotykają coraz większą ilość osób. Pojawiają się problemy nie tylko z kręgosłupem, ale i prawidłowym funkcjonowaniem całego organizmu. Tym samym gabinety lekarskie odwiedzane są przez coraz młodszych pacjentów. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się poduszki ortopedyczne do siedzenia. Poduszki muszą być jednak odpowiednio  dobrane, by spełniały swoje zdrowotne właściwości. Postanowiliśmy więc powiedzieć nieco więcej o rodzajach poduszek ortopedycznych do siedzenia.

Poduszki dla zdrowego kręgosłupa – w każdej sytuacji

Dysk sensomotoryczny – dzięki niemu nasze plecy zostają odciążone, a mięśnie (mimo pozycji siedzącej) nie zastygają. Dysk sensomotoryczny kontroluje również ciężar ciała, np. przy zmianie nogi, na nogę. Tym samym wspiera dynamiczne siedzenie. Z dysków sensomotorycznych powinny korzystać osoby chcące poprawić swoją równowagę i koordynacje ruchową. Na dysk sensomotorycznym można także ćwiczyć. Nie należy więc korzystać z poduszki dłużej, niż 4 godziny dziennie. W przeciwnym razie zazwyczaj dochodzi do przetrenowania organizmu. Dyski sensomotoryczne doskonale sprawdzają się w przypadku pracowników biurowych, którzy większość dnia spędzają przed ekranem monitora.

Kliny lędźwiowe do samochodu – przede wszystkim redukują bóle w okolicach kręgosłupa lędźwiowego.  Przydatne szczególnie zawodowym kierowcom, których praca opiera się na ciągłej koncentracji, która prowadzi do napięcia mięśni.

Poduszki ergonomiczne – wymuszają prawidłową postawę kręgosłupa względem miednicy i ud. Wskazane np. młodzieży w okresie nagłego wzrostu.

Gumowe poduszki do siedzenia – W większości z gumowymi wypustkami, zalecane osobom mającym problem ze schorzeniami kręgosłupa (dyskopatia, kifoza). Tego typu poduszki często określane są jako nakładki ka krzesło.

By: Anna D.