kreatywna reklama w internecie

Rumianek na poprawę zdrowia

rumianek

Z pewnością każdy widział tą roślinę. Zielona łodyga i białe płatki z żółtym środkiem. Już znajomy widok, prawda? Tak, tak to rumianek pospolity. Posiada on tyle cennych cech, że dominuje w ziołolecznictwie, ale też jest popularny w kosmetyce.  Jego zaletą jest właśnie  możliwość stosowania go zewnętrznie jak i wewnętrznie.

Problemy z żołądkiem

Zdecydowanie najsłynniejszym sposobem wykorzystania rumianku jest picie z niego naparów na problemy z żołądkiem. Dzięki związkom w nim zawartym, łagodzi bóle brzucha (także te przy bolesnym miesiączkowaniu), łagodzi nerwy a kąpiel z olejkiem z rumianku wspaniale zredukuje stres. Posiada swój specyficzny zapach, ale bez wątpienia warto go stosować  nie tylko jako odżywcze i nawilżające kremy do twarzy.  Pomoże też zapaleniu układu moczowego, co więcej zwalczy bakterie, więc wykazuje działanie antyseptyczne. Zbawieniem dla przeziębionych mogą okazać się inhalacje z rumianku, ponieważ hamują dalszy rozwój choroby.

Rumianek na blizny

Ciepła herbatka złagodzi kaszel i uporczywy katar. Jest też panaceum na kobiece mdłości w ciąży. Równie istotne jest to, że jego działanie pomaga pozbyć się blizn, goi rany, pomaga przy oparzeniach i brzydkich zmianach skórnych. Torebka zaparzonej herbaty rumiankowej ukoi ból i opuchnięte oczy, łagodzi obrzęki działając przeciwzapalnie. Niesamowite, że w zwykłej, małej roślinie tyle cudownych właściwości. Czasem nie potrzeba biec do apteki po lek czy jakiś inny suplement a po zdrową, naturalną herbatę z rumianku. Z tym, że i w tym przypadku trzeba zachować ostrożność w stosowaniu.

By: Aneta R.