kreatywna reklama w internecie

Zdrowie w zasięgu ręki

woda

Słowo „dieta” samo w sobie jest stresujące, ze względu na ograniczający czy nakazujący charakter. Jednak warto wiedzieć, że nie powinna ona być tylko domeną ludzi zmagających się z nadwagą czy otyłością, lecz powinna towarzyszyć każdemu z nas w codziennym funkcjonowaniu. Zbilansowana dieta bogata w niezbędne składniki odżywcze dostosowane do naszych potrzeb to warunek zachowania dobrego zdrowia. Istnieje kilka zasad, których powinniśmy w tym celu zachować. Jedną z nich jest picie wody.

Ile pić wody?

Zaleca się spożywanie jej w ilościach około dwa i pół litra dziennie. Najkorzystniej jest pić wodę źródlaną, pozbawioną barwników i cukrów. Na efekty nie trzeba będzie długo czekać. Nawodniony organizm szybciej spala kalorie i pomaga w trawieniu. Dodatkowo oczyszcza nasz organizm i pozwala walczyć z różnymi dolegliwościami bez wprowadzania farmakoterapii. Nawyk picia wody należy wprowadzać już we wczesnym dzieciństwie. Istnieje wówczas szansa, że w przyszłości dziecko chętniej będzie sięgać po czystą wodę niż po napoje gazowane, przez co będzie dawało dobry przykład rówieśnikom, a w przyszłości swoim dzieciom. Drugą złotą zasadą w zachowaniu zdrowia jest aktywność fizyczna. Nie chodzi tutaj o uprawianie ekstremalnych sportów czy pokonywania maratonów. Czasem zwykły spacer może zdziałać cuda.

Dotlenienie organizmu

Dotleniamy w ten sposób nasz organizm, dzięki czemu poprawiamy jakość pracy serca czy mózgu. Porażająca liczba Polaków nie uprawia żadnego sportu najczęściej twierdząc, że zwyczajnie nie ma na to czasu, bo praca, dzieci, dom… Są to tylko puste wymówki. Do pracy możemy chodzić pieszo, jeździć rowerem czy wysiąść przystanek bliżej, aby resztę trasy pokonać pieszo. Dzieci tym bardziej nie są przeszkodą w podejmowaniu aktywności fizycznej, wręcz przeciwnie. Nasze pociechy lubią ruch, zabawy na świeżym powietrzu czy gimnastykę z rodzicami. Jest to też sposób, aby odciągnąć starszaków od komputerów i telefonów. Natomiast jeśli chodzi o dom, to utrzymanie w nim porządku jest również świetną okazją do ćwiczeń.

By: Aneta R.