kreatywna reklama w internecie

Jak zapobiegać otyłości u dzieci?

otyłość wśród dzieci

Otyłość wśród dzieci jest współcześnie coraz większym problemem. Z roku na rok dzieci z nadwagą przybywa, zaś otyłość negatywnie wpływa na ich zdrowie i prawidłowe funkcjonowanie. Warto zastanowić się w jaki sposób zapobiec nadmiernemu wzrostowi wagi u dziecka?

Podstawą jest zbilansowana dieta

Aby zachować szczupłą sylwetkę u dziecka, ważnym aspektem jest regularność posiłków. Dziecko powinno zjadać je o stałych porach dnia zaś posiłków powinno być 4 – 5 na dobę. Nie wolno pomijać szczególnie śniadania i warto podawać lekkie produkty białkowe. Najważniejszymi elementami w diecie dziecka powinny być

  • białko,
  • węglowodany,
  • tłuszcze
  • witaminy
  • minerały

Nie wolno zapominać również o owocach i warzywach. Najzdrowsze są te sezonowe, ponieważ są świeże i zawierają największą ilość witamin oraz mikroelementów. Pamiętać jednak trzeba, że zawierają one znaczną ilość fruktozy, zaś ta może negatywnie wpłynąć na apetyt u dziecka.

Ogranicz cukier i sól

W menu dziecka powinno znaleźć się bardzo niewiele cukru oraz soli.  Tym samym warto wykluczyć słodycze, a także gotowe dania, które są bardzo słone, a co więcej zawierają znaczną ilość szkodliwych konserwantów. Jeśli dziecko jada dużo słodyczy, nie tylko pogarsza mu się apetyt, ale także zjada puste kalorie, co z kolei skutkuje szybką nadwagą. Obowiązkowo należy podawać dziecku wodę. Ma ona zbawienny wpływ na oczyszczenie całego organizmu z toksyn i poprawę metabolizmu.

 

By: Aneta R.