kreatywna reklama w internecie

Jak chronić kręgosłup?

poduszka ortopedyczna

Każdego dnia nasz kręgosłup ulega przeciążeniu. Coraz częściej pacjenci zgłaszają się do lekarza z problemem bólu i dyskomfortu kręgosłupa. Ból jednak nie jest przypadkowy i nie pojawia się nagle. Uchodzi za jeden z najpoważniejszych sygnałów, że z naszym kręgosłupem dzieje się coś złego.

Wygoda i troska o zdrowie

Każdy człowiek ze swej natury jest nieco wygodny. Wiele godzin siedzimy, odpoczywamy, jednakże nie zawsze czynimy to we właściwy dla naszego kręgosłupa sposób. Niestety mało aktywny tryb życia sprawia, że cierpi na tym nasze zdrowie i nasz kręgosłup. Wydaje nam się, że siedząc odpoczywamy, jednakże jest to błędne przekonanie. W konsekwencji pojawiają się problemy z różnorodnymi schorzeniami kręgosłupa, bóle i niedogodności. Co więcej prawdziwe jest powiedzenie, że lepiej zapobiegać aniżeli leczyć dlatego zanim doprowadzimy nasz kręgosłup do poważnych problemów, zacznijmy adekwatnie o niego dbać. Jak tego dokonać? Odpowiedzi znajdziesz TUTAJ.

Nieprawidłowa pozycja w czasie pracy i odpoczynku

Jeśli jesteśmy zmuszeni siedzieć kilka godzin dziennie, z całą pewnością nic nie uchroni nas przed problemami z kręgosłupem, jeśli pozycja ciała jest nienaturalnie wymuszona. Warto więc zakupić poduszkę ortopedyczną, dzięki której nasz kręgosłup zachowuje naturalną krzywiznę. Tym samym nie tylko unikniemy bólu ale również dyskopatii kręgosłupa i wielu innych schorzeń. Poduszka zabezpieczy naszą prawidłową pozycję i częściowo zmniejszy ryzyko problemów z kręgosłupem.

Nieprawidłowa pozycja kręgosłupa w samochodzie

Identycznie sprawa wygląda jeżeli wiele godzin spędzamy za kierownicą samochodu. Pracując w tej branży siedzimy niemalże cały czas. Tym samym nasz kręgosłup nie odpoczywa i wciąż jest narażony na dyskomfort i bóle. Kilka godzin za kółkiem potrafi naprawdę zmęczyć kręgosłup, dlatego warto wyposażyć się w poduszkę do siedzenia. Tego typu medyczna poduszka sprawi, że w czasie jazdy zachowamy prawidłową pozycję kręgosłupa a co za tym idzie wysiadając z samochodu, nie będziemy odczuwać, żadnych dolegliwości bólowych. Tego typu poduszki uchronią kręgosłup przed przeciążeniem a także sprawią, że zostanie zachowane prawidłowe utrzymanie fizjologicznych krzywizn.

Czas na sen

Po ciężkim dniu pracy na pewno przyda nam się również adekwatny odpoczynek, a taki zapewni poduszka ortopedyczna do spania. Podpiera ona szyję i głowę, a co za tym idzie całe ciało, kręgi i mięśnie wypoczywają i relaksują się. Z poduszką ortopedyczną rano obudzimy się wypoczęci, w pełni wyspani i co najważniejsze nie będziemy odczuwać żadnego bólu.

By: Aneta R.