kreatywna reklama w internecie

Dlaczego tyjemy?

otyłość

Otyłość i nadwaga to elementy, które bezwzględnie nam przeszkadzają, zwracamy na nie bardzo szczególną uwagę. Sposobów na walkę z otyłością i ze zbędnymi kilogramami jest wiele, aczkolwiek tak naprawdę nie każdy z nich nie jest tym właściwym i skutecznym. Dlaczego właściwie tyjemy? Co sprawia, że jedni są szczupli, zaś inni narzekają na zbyt dużą ilość kilogramów?

Trudno o konkretną przyczynę

Tutaj oczywiście nie możemy wskazywać na jedną konkretną przyczynę, ponieważ tak naprawdę mamy do czynienia z co najmniej kilkoma kluczowymi przyczynami wystąpienia zjawiska nadwagi. Przede wszystkim oczywiście wskazujemy na naszą dietę, która nie zawsze jest właściwie skomponowana. To pierwsza przyczyna naszej nadwagi. Zbilansowana dieta na pewno nie jest łatwa do wdrożenia w naszej codzienności, ale oczywiście możliwa. Jedzenie w pośpiechu, jedzenie tego co smaczne, ale niezdrowe to jeden z kluczowych błędów, jaki często popełniamy.

Nie tylko dieta

Nasza nadwaga może mieć swoje źródło także w innych czynnikach. Siedzący tryb życia, brak odpowiedniej ilości ruchu to kolejny z istotnych czynników, ale również nie wyczerpuje on możliwości. Istotne są również elementy takie jak: odpowiednia ilość snu jak również można tutaj mówić o pewnych uwarunkowaniach chorobowych, aczkolwiek w tym względzie najtrudniej jest nam z tym zjawiskiem skutecznie walczyć. Przyczyn tego, że przybieramy na wadze jest bardzo wiele i naprawdę bardzo trudno jest określić, gdzie szukać jej w naszym indywidualnym przypadku.

By: Aneta R.