kreatywna reklama w internecie

Co pić w czasie upałów?

co pić w upał

To pytanie zadawane jest przez wielu ekspertów i zwykłych ludzi. Oczywiście nie zaszkodzi wypić w taki upalny dzień kawkę, nie zaszkodzi wypić również szklankę napoju gazowanego, aczkolwiek na pewno nie możemy na tym się oprzeć, na pewno nie możemy ograniczać się tylko i wyłącznie na tych napojach.

Po jakie napoje warto sięgnąć?

Zatem co należy pić w trakcie upałów? Tutaj musimy skupić się w głównej mierze na wodzie niegazowanej, która w trakcie upałów jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Poza wodą jak najbardziej warto postawić także na herbatki, nawet warto postawić na ciepłe herbatki, które spowodują, że nasze pragnienie będzie mniejsze. Czy warto pić soki? Na pewno będzie to korzystne z uwagi na to, że dostarczają nam one odpowiedniej dawki witamin i mikroelementów. Jednakże musimy podkreślić, iż chodzi tutaj o świeże soki, najlepiej gdy są świeżo wyciskane. Takie podejście spowoduje, że nie będziemy musieli martwić się o aspekt związany z odwodnieniem i gorszym samopoczuciem w upalne dni.

Czy pić alkohol?

Pozostaje jeszcze pytanie o alkohol. W upalne dni picie alkoholu na świeżym powietrzu w większych ilościach na pewno nie jest niczym korzystnym, na pewno jest to zły pomysł. Oczywiście nie mówimy, aby zupełnie się wystrzegać wypicia kufla piwa, aczkolwiek na pewno nie jest zalecane to w pełnym słońcu i na pewno nie w większych ilościach. Faktem jest to, że w trakcie upałów należy uzupełniać płyny i to jest podstawa, o której należy pamiętać. Wybór odpowiednich napojów jest bardzo ważny i pozwoli nam na zachowanie dobrego samopoczucia również w bardzo upalne dni.

 

By: Aneta R.