kreatywna reklama w internecie

Banan i jego właściwości zdrowotne

banan

Banany zapewniają nam energię i pamięć, a co więcej mogą leczyć nawet depresję. Wiele osób twierdzi, że banany są dobre niemalże na wszystko, dlatego warto je jeść niemalże codziennie i cieszyć się nie tylko ich smakiem ale i właściwościami odżywczymi.

Banany i ich uprawa

Uprawa bananów znana jest już od 7 tysięcy lat temu. Po praz pierwszy uprawiać je zaczęto w Malezji. Obecnie do Polski przyjeżdżają przede wszystkim z Ameryki Południowej. Po arabsku banan znaczyć palec.

Jakie właściwości ma banan?

Banany zawierają znaczne ilości błonnika oraz naturalnych cukrów, co sprawia, ze znane są jako superowoce. Warto wspomnieć, że działają bardzo podobnie jak kofeina, co sprawia, że dostarczają nam naprawdę wiele energii do pracy i nauki. Banan dostarcza nam znacznej ilości energii, na wiele godzin. Istotne jest także to, że banany mają także więcej węglowodanów niż inne owoce. Banany to także owoce, które mają w sobie dużo potasu, magnezu, witaminę A i C. Są one również także doskonałym źródłem żelaza.

Jak banany wpływają na organizm?

Banany mają ogromną ilość właściwości zdrowotnych. Przede wszystkim energetyzują nasz organizm i poprawiają samopoczucie. Jeśli codziennie jemy banany wzmacniamy cały swój organizm. Dzięki nim nasza pamięć jest sprawniejsza, szybciej się uczymy i łatwiej zapamiętujemy. Znakomicie działają na serce, ponieważ wzmacniają jego pracę, a także obniżają ciśnienie krwi. Dodatkowo są lekkostrawne i poprawiają pracę układu pokarmowego. Banany łagodzą mdłości, regulują poziom cukru, a nawet pomagają się uspokoić i wyciszyć.

By: Aneta R.