kreatywna reklama w internecie

Czy odchudzanie jest zdrowe?

czy odchudzanie jest zdrowie?

Chcesz schudnąć a jednocześnie masz zamiar adekwatnie zadbać o swój organizm? Nie możesz popełniać błędów żywieniowych, albowiem nie tylko efekt odchudzania będzie krótkotrwały, ale również możesz doprowadzić do groźnych niedoborów minerałów i witamin w organizmie. Jeżeli więc chcesz zastosować zdrowe i skuteczne odchudzanie z całą pewnością powinieneś zastosować się do kilku ważnych zasad.

Najważniejsze zasady zdrowego odchudzania

Aby odchudzanie było efektywne i bezpieczne jedz cztery posiłki dziennie regularnie co 3 – 4 godziny. Twoje dania powinny składać się z białka, warzyw, owoców, a także złożonych węglowodanów. Dzięki temu zaspokoisz głód a dodatkowo organizm nie będzie magazynował dodatkowej energii w postaci zalegającego tłuszczu. Może to wydać się paradoksem, ale im częściej jesz tym szybciej chudniesz. Zanim więc podejmiesz odchudzanie musisz wiedzieć, że nie warto zastosować diety o małej zawartości kilokalorii, a także aby jeść regularnie i powoli, zaś od stołu wstawać z lekkim niedosytem, ponieważ sygnał o sytości dociera do naszego mózgu dopiero po 15 minutach.

Polecamy również nasz artykuł na temat błędów żywieniowych podczas odchudzania.

Schudnij szybko i łatwo

Jeśli nie będziesz podjadać między posiłkami, zamiast herbaty z cukrem pić niegazowaną wodę, czy też regularnie jeść posiłki sukces odchudzania stanie się widoczny już w bardzo krótkim czasie. Z całą pewnością powinniśmy również zastanowić się nad tym, jakie produkty kupujemy każdego dnia, albowiem wiele z nich zawiera w swoim składzie sztuczne barwniki, konserwanty i słodziki, które sprawiają, że proces odchudzania idzie na marne.

Nie podjadaj między posiłkami. Wszystko, co jesz, traktuj jako posiłek. Zwróć uwagę na sytuacje, w których sięgasz po pokarm między posiłkami, staraj się ich unikać lub mobilizować się do niepodjadania. Zamiast tego pij wodę, herbatę bez cukru lub jedz świeże warzywa.

Zwróć uwagę na to, czy gdy sięgasz po pożywienie jesteś głodna/y, czy po prostu masz na to ochotę. Staraj się przyzwyczaić swój organizm do kierowania przyjmowania pokarmu.

Kupując produkty żywnościowe, czytaj etykietki, dzięki temu będziesz świadomie wybierać to, co i w jakich ilościach zjadasz.

Oliwę z oliwek i olej dodawaj do potraw surowych (sałatek czy surówek), dzięki temu unikniesz nadmiernego spożywania kwasów tłuszczowych typu trans, będących czynnikiem powstawania wielu chorób np., chorób serca czy układu krążenia,

Unikaj słodyczy oraz słodkich i gazowanych napoi. Dostarczają one nie tylko cukru, ale i tłuszczu (czekolada) zwykle utwardzonego, które dostarczają zbędnych kilokalorii, mało składników odżywczych i mogą wpływać niekorzystnie na zdrowie. Jak najszybciej zastąp słodkie napoje wodą,

By: admin