kreatywna reklama w internecie

W czym spać, aby spać zdrowiej?

W czym spać, aby spać zdrowiej?

W dzisiejszych czasach coraz trudniej zadbać o pełen komfort snu. Warto jednak zaznaczyć, że składa się na niego wiele istotnych czynników. Stres, nienormowany czas pracy, zła dieta, czy problemy zdrowotne – to tylko niektóre z przyczyn, które mogą powodować, że nasz sen jest płytki i nieregularny. W przypadku nocy istotne jest również, abyśmy dostarczyli naszemu organizmowi jak największej ilości powietrza. W tym celu wietrzymy pokój wprowadzając do naszej sypialni jak największą ilość tlenu. Ogromnie ważny jest również dobór piżamy, dlatego też zanim zdecydujesz się ją kupić, postanowiliśmy podpowiedzieć na do należy zwrócić uwagę.

Odpowiednia pora roku

Zanim jednak przejdziemy do najważniejszych informacji, krótko o tym, czym jest piżama. Jest to komplet zazwyczaj składający się z koszuli i spodni, alternatywnym rozwiązaniem (szczególnie latem) może być koszula nocna. To pora roku wyznacza również jaką role pełni piżama. Zimą bowiem jej zadaniem jest ogrzać nasze ciało, latem natomiast ważne, aby się nie pocić podczas gorących nocy. Warto podkreślić, że w czasie snu zupełnie inaczej przebiega nasze krążenie, w związku z tym odpowiedni dobór piżamy jest bardzo ważny.

Krój i fason

Bo piżama musi być wygodna, dlatego zawsze warto kupować o rozmiar większą, tak, by nigdzie nie opinała, dając nam swobodę zmiany pozycji w czasie nocy. W związku z tym jeśli przykładowo masz krótką szyje, to piżama z kołnierzykiem może Cię uwierać. Istotne jest również, aby nie uciskała Cię guma od spodni, lepiej niech będzie luźniejsza.

Materiał

To jeden z najistotniejszych elementów. Tu jednak mimo upływu lat wiele się nie zmieniło i nadal największym uznaniem cieszy się bawełna, ta jednak dzieli się na poszczególne podgrupy. Na rynku można spotkać bawełniany trykot, oraz flanelę. Bardziej eleganckie piżamy wykonane są zazwyczaj z satyny, lub jedwabiu.

Kolor i wzornictwo

Choć oczywiście nie kupujemy piżamy, by modnie się prezentować na mieście, to jednak i w ich przypadku są elementy, które cieszą się największą popularnością. Jeśli chodzi o kolory, to od lat najpopularniejsze, to ciemnoniebieski, szary, granatowy, lub różnego rodzaju pastele. Jeśli chodzi o wzornictwo, to uniwersalnym motywem od lat jest kratka. Nie brakuje jednak pomysłów na oryginalne rysunki, zwłaszcza jeśli chodzi o dzieci, gdzie dziś mamy ogromny wybór piżam z motywami z ich ukochanych bajek. Wracając do dorosłych natomiast, to tu też z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Piżama – to zawsze dobry wydatek

W związku z tym zadbaj o to, aby była ona wykonana z najwyżej jakości materiałów, nawet jeśli w tym celu trzeba wydać kilka złotych więcej. Odpowiednia piżama bowiem dostarcza naszej skórze odpowiedniej porcji tlenu, zwróć więc też uwagę, czy na daną tkaninę nie jesteś uczulony. Kupując piżamę zwróć również uwagę na jej materiał pod względem ewentualnego przepocenia się, czy uszkodzenia po praniu. Cena każdej piżamy zazwyczaj zależna jest od materiału z jakiego jest wykonana.

Dodatkowo polecamy korzystanie z poduszek ortopedycznych do spania: http://sissel.com.pl/category/zdrowe-spanie-poduszki-ortopedyczne.

By: admin