kreatywna reklama w internecie

Rośliny walczące z zanieczyszczeniami i smogiem

rośliny a smog

Zła jakość powietrza jest obecnie problemem dominującym. Polska zajmuje niechlubne miejsce w czołówce państw, w których wskaźnik zanieczyszczenia powietrza jest najwyższy. Władze naszego kraju podejmują pewne środki w walce ze smogiem, jednak mają one charakter długoterminowy, co oznacza, że na efekty trzeba będzie czekać latami. Okazuje się jednak, że na mniejszą skalę jesteśmy w stanie wpłynąć na jakość powietrza, którym oddychamy we własnym ogrodzie.

Walka o czyste powietrze

Wystarczy tylko zasadzić odpowiednie rośny, które z pewnością uporają się z zanieczyszczeniami zgromadzonymi w powietrzu, którym oddychamy. Zapewniają nam one zdrowy mikroklimat, dzięki czemu chronimy siebie i swoich bliskich. Jedną z takich roślin jest Sansewieria, której korzenie sięgają Afryki równikowej. Jej mocną stroną jest to, że potrafi wytwarzać tlen nawet w nocy, gdy proces fotosyntezy nie zachodzi ze względu na brak światła słonecznego. Roślina ta ma również charakter ozdobny, dlatego nie tylko stoi na straży czystego powietrza w naszym domu, ale przy tym pięknie się prezentuje. Nie wymaga specjalnej opieki i świetnie sprawdza się w sypialniach, gdzie zapewnia nam zdrowy sen, gdyż pochłania toksyny.


Kolejną godną polecenia rośliną jest Skrzydłokwiat. Potrafi ona pochłaniać z otoczenia różne szkodliwe związki, a nawet tlenek węgla. Niestety wymaga pewnej wiedzy na swój temat, gdyż musi mieć zapewnioną stałą temperaturę i znajdować się w miejscu wolnym od przeciągów.

By: Aneta R.