kreatywna reklama w internecie

Rodzaje poduszek ortopedycznych do spania

Profilaktyka i rehabilitacja – trzeba przyznać, że w ostatnim czasie poduszki ortopedyczne zyskały ogromną popularność. Nic dziwnego, biorąc pod uwagę chociażby ilość ich zastosowań. Przede wszystkim znacząco podnoszą jakość snu. Dobrze wpływają na funkcjonowanie całego organizmy. By jednak spełniały swoje właściwości muszą być odpowiednio dobrane.

Co dają poduszki ortopedyczne do spania?

Przede wszystkim odciążają nasze plecy. Dzięki nim zachowuje się naturalna krzywizna kręgosłupa bez względu na ułożenie ciała w czasie snu. Poduszki ortopedyczne redukują często pojawiające się rano bóle w okolicach pleców szyi i karku. Z tego typu poduszek mogą korzystać osoby w każdym wieku. Wysoka jakość materiału z których są wykonane powodują, że poduszki są bezpieczne także dla alergików. Najważniejsze to jednak to, że dzięki nim mamy zagwarantowany zdrowy i głęboki sen.

Zanim kupię poduszkę

Przed zakupem poduszki należy określić wzrost, wagę, a także szerokość barków mierzoną od podstawy szyi do głowy kości ramiennej. Sam kształt poduszki dopasowywany jest jednak do pozycji w której śpisz.

Poduszki ortopedyczne do spania – rodzaje

Śpiąc na boku najlepsza będzie dla Ciebie poduszka z pełnym wyprofilowaniem w kształcie wałka. Poduszka umożliwia pełne podparcie głowy. Ponadto doskonale wypełnia przestrzeń pomiędzy kręgosłupem, a barkiem. Poduszki niskie, miękkie, z lekkim wyprofilowaniem na środku to opcja dla śpiących na plecach. Podobnie jak w przypadku poduszki dla śpiących na boku – tu również mamy zapewnione podparcie głowy, a dodatkowo kręgosłup szyjny nie zostaje wypchnięty do góry. Za najmniej korzystną dla ciała pozycje specjaliści uważają spanie na brzuchu. W odpowiedzi na ten problem na rynku pojawiła się poduszka, która maksymalnie redukuje „szkody” spania w tej pozycji. Jest to model płaski – poduszka w kształcie gwiazdy. Jeśli chodzi o twardość poduszki to ta powinna być dostosowana do indywidualnych potrzeb każdego klienta.

By: Anna D.