kreatywna reklama w internecie

Restauracje wege w Warszawie

Restauracje wege w Warszawie

W ostatnim czasie na rynku pojawiło się tyle diet, że często trudno się zdecydować, która jest najlepsza. Oczywiście najlepsza dieta to taka, która daje szybki i bezpieczny dla zdrowia efekt. Od lat jedną z najpopularniejszych diet była dieta wegetariańska. Ludzie przechodzili na nią często nie tylko z przyczyn zdrowotnych, ale i etycznych. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku diety wegańskiej, która choć wydaje się być dużo bardziej restrykcyjna od diety wegetariańskiej to jednak przy odpowiednim zaplanowaniu posiłków może być bardzo urozmaicona. Przykładem na to mogą być chociażby restauracje wege w Warszawie. Nie mniej jednak warto o samej diecie wegańskiej powiedzieć nieco więcej.

Wegetarianizm, a weganizm

Mówiąc o diecie wegetariańskiej prawdopodobnie pierwsze pytanie jakie przychodzi do głowy to różnice między nią, a dietą wegańska. Pierwsza podstawowa to wykluczenie wszystkich produktów pochodzenia zwierzęcego, nie tylko mięsa. Zatem o ile w diecie wegetariańskiej dopuszcza się spożywanie mleka, serów, jajek, czy jogurtu naturalnego, o tyle w diecie wegańskiej jest to nie możliwe. Tu krytycy tej diety zarzucają jej wiec głównie zagrożenie niedoborem białka, które jak wiemy jest podstawowym budulcem struktury naszych mięśni i kości. W samej diecie wegańskiej wyróżnia się pięć podstawowych grup pokarmowych – pełne ziarna zbóż, rośliny strączkowe, warzywa, owoce, orzechy, oraz pestki.

Zalety diety wegańskiej

Przy odpowiednio rozplanowanym jadłospisie wyżej wspomniane niedobory białka można jednak uzupełnić. Sama dieta wegańska ma też wiele zalet. Dzięki niej zmniejsza się nie tylko ryzyko otyłości, ale i nadciśnienia, chorób serca, czy układu krążenia. Często uznawana za profilaktykę także przeciwko cukrzycy typu II, kamicy żółciowej, pęcherzyka żółciowego, zaparć, hemoroidów, czy próchnicy zębów. Co więcej dieta wegańska zmniejsza ryzyko wielu odmian nowotworów, w tym m.in. jelita grubego, sutka, czy płuc. Aby jednak uzyskać takie efekty dieta wegańska musi być odpowiednio skomponowana. Przeciwnym razie może wręcz dojść do zaburzeń nie tylko fizycznych, ale i psychicznych, tu komunikat szczególnie do rodziców, które są na diecie wegańskiej chcąc aby ich pociechy rozwijały się prawidłowo. Jeśli jednak będziesz przestrzegać określonych zasad to Twoja dieta wegańska może okazać się nie tylko smaczna, ale i bardzo zdrowa.

Produkty w diecie wegańskiej – szczególnie zalecane

Jak każda dieta tak i dieta wegańska ma produkty, które zwyczajnie warto jeść każdego dnia. 1. Jako pierwszą warto wymienić kaszę jaglaną. Często przez specjalistów, jak i konsumentów określana jako królowa kasz, a to ze względu na swoje właściwości, bowiem jest bogatym źródłem zarówno witamin z grupy B, jak i fosforu, żelaza, cynku, czy magnezu.

2. Soczewica – najchętniej podawana w formie zupy, jest również doskonałym składnikiem pasztetów. Zawiera nie tylko duże ilości cennego żelaza, ale i białka, fosforu, wapnia, kwasu foliowego, czy innych witamin i mikroelementów.

3. Płatki owsiane – podane bez mleka, jednak z doskonałym smakiem. Zawierają witaminy z grupy B, kwas pantotenowy, jak i magnez.

By: admin