kreatywna reklama w internecie

Medycyna pracy

medycyna pracy

Medycyna ma bardzo wiele różnych działów. Mówiąc o medycynie pracy, nie będziemy wskazywali na jakikolwiek odrębny dział medycyny, ale jest to bardzo specyficzny jej rodzaj. Medycyna pracy nie jest niczym innym jak zwykłymi usługami medycznymi skierowanymi jednakże do pracowników określonego zakładu pracy.

Niezbędny dział medycyny

Jest to bardzo potrzebny dział medycyny, dzięki któremu można wykonać niezbędne badania medyczne. Są one istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa wykonywania konkretnej pracy na konkretnym stanowisku. Mówiąc o medycynie pracy, jest ona związana z tymi samymi przychodniami, do których zwyczajowo się udajemy. W zakres badań wykonywanych w gabinetach medycyny pracy na pewno musimy włączyć poradnię okulistyczną, na pewno należy wskazać na poradnię laryngologiczną. Istotnym elementem podczas badań danego pracownika jest ogólny wywiad jak również wizyta u internisty, który tutaj jest po prostu lekarzem medycyny pracy. Niemniej jednak również bardzo ważnym specjalistą jest w tym miejscu psycholog oraz neurolog. Wykonywanie psychotestów jest coraz częściej wymagane i jest to związane z pracą na bardzo wielu różnych odpowiedzialnych stanowiskach.

Między innymi są one wymagane na stanowisku kierowcy zawodowego, na stanowisku kierowcy wózka widłowego. Medycyna pracy jest działem medycznym, który jest coraz bardziej uwydatniony, jest potrzebny, jest bez wątpienia czymś bardzo istotnym. Aby móc być lekarzem medycyny pracy, należy mieć stosowne do tego uprawnienia, ale z ich uzyskaniem nie ma problemów.

By: Aneta R.