kreatywna reklama w internecie

Program antywirusowy w chmurze

antywirus

Bardzo duża ilość osób, które korzystają z komputerów wyposażonych w Internet skarży się, iż programy antywirusowe mają duże pojemności oraz sprawiają, że sprzęt działa powoli. W odpowiedzi na wciąż rosnące zapotrzebowanie internautów stworzono nowe produkty, które zapewniają nam bezpieczeństwo w tak zwanej chmurze.

Antywirus w chmurze bez aktualizacji

Antywirusy, które działają w chmurze, mają większą ilość zalet aniżeli standardowe programy antywirusowe, które musimy instalować na swoim sprzęcie w celu bezpiecznego użytkowania. Przede wszystkim antywirus, który działa w chmurze nie wymaga częstych aktualizacji bazy zagrożeń. Programy antywirusowe, które to zapisane są na dysku na ogół wymagają aktualizacji co najmniej raz dziennie, co może być uciążliwe dla użytkownika. Dodatkowo tradycyjne programy nie mają tak wielkiej bazy wirusów, jak ta, która znajduje się w chmurze. Oznacza to, że antywirusy w chmurze, są nas i dla naszego sprzętu o wiele bardziej bezpieczne. Dodatkową zaletą jest to, że skanowanie zagrożeń odbywa się na zdalnych serwerach, co odciąża zasoby naszego komputera. Z całą pewnością są więc to rozwiązania nowoczesne, które zapewniają nam o wiele większą ilość możliwości. Standardowe programy antywirusowe, również zapewniają nam bezpieczeństwo, jednakże nie jest ono tak wielkie, jak to, które istnieje w antywirusie działającym w chmurze, a także często mogą obciążać i spowalniać działanie naszego komputera. Najnowsze antywirusy sprawdzisz w PORADNIKU.

Nowoczesne oprogramowanie antywirusowe

Obecnie coraz większa ilość użytkowników Internetu decyduje się na zabezpieczenie swego komputera korzystając z aplikacji w chmurze. Okazuje się, że największa ilość osób wybiera oprogramowanie jakim jest Trend Micro Titanium Antivirus Plus i Panda Antivirus Pro. Są to w pełni darmowe antywirusy, które działają w chmurze, a tym samym nie zabierają miejsca na dysku naszego komputera i nie spowalniają jego działania. Bardzo dużo osób korzysta z owej wersji Norton Antyvirus, który instalowany na dysku może wpływać negatywnie na działanie i wydajność komputera, zaś w chmurze radzi sobie doskonale.

Oczywiście bezpieczeństwo za pośrednictwem chmury, jest stosunkowo młodą kategorią. Popularność jego jednak wciąż wzrasta, ponieważ cechuje się ogromną ilością zalet, a co najważniejsze, zapewnia nam bezpieczeństwo na bardzo wysokim poziomie.

By: Aneta R.