kreatywna reklama w internecie

Ochrona komputerów dla rodziny

antywirus

Bardzo wielu rodziców obawia się, że ich dzieci w niewłaściwy sposób będą korzystać z Internetu. Oczywiście to prawda ponieważ wiele dzieci trafia w sieci na niewłaściwe treści. Może być to pornografia, przemoc, rasizm, a nawet promocja czy sprzedaż środków odurzających. Oczywiście każdy rodzic może edukować dzieci o właściwym postępowaniu w sieci, ale równie dobrze może właściwie zabezpieczyć komputer.

Rodzinne oprogramowanie zabezpieczające

Najczęściej rodzinne zabezpieczenia do komputera stosuje się w stanach na terenie USA. Aplikacje tego typu stosuje tutaj ponad 59 % osób, aby uchronić dzieci przed niebezpieczeństwami, jakie płyną z sieci.  Obecnie na terenie Polski już około 43 % komputerów również jest zabezpieczonych programami zabezpieczającymi. Czy tego typu oprogramowanie zabezpieczające warto zainstalować na urządzeniach z dostępem do internetu, z których to korzysta nasze dziecko? Oczywiście, że tak ponieważ w dużym stopniu chronimy je przed zagrożeniami, które mogą płynąć w wyniku nieumiejętnego korzystania z intenretu. Więcej na ten temat przeczytamy w PORADNIKU.

Antywirus również może chronić

Programy antywirusowe są współcześnie tak dostosowane, że wiele z nich ma cenne opcje kontroli rodzicielskiej. Z tego też względu inwestując w wysokiej jakości, nowoczesny program antywirusowy mamy możliwość zabezpieczyć strony, które uważamy za potencjalnie niebezpieczne dla swoich dzieci. Możemy dzięki nim filtrować treść i zapobiegać aby negatywna nie była widoczna dla naszych pociech.

To jednak nie wszystkie możliwości programu antywirusowego. Najważniejszym jego zadaniem jest ochrona naszego komputera w chwili kiedy korzystamy z Internetu. W sieci istnieje wiele wirusów, oraz robaków internetowych, co sprawia, że przedostać się mogą one do naszego komputera, a co za tym idzie wykryć ważne dane, hasła bankowe, czy też zainfekować system w taki sposób, że stanie się bezużyteczny. Antywirus ma więc za zadanie chronić nasz sprzęt i dane przed wirusami i innymi zagrożeniami sieciowymi. Jego zadaniem jest również to, że zabezpiecza transakcje w sklepach internetowych i serwisach bankowości elektronicznej.

Korzystając z dobrego programu antywirusowego, nasz komputer będzie bezpieczny, a co za tym idzie bezpieczne będą wszelkie nasze dane. Oczywiście ważne jest również bezpieczeństwo naszych dzieci, które to zadanie wszak antywirus w stu procentach spełnia. Warto zainstalować go na swój komputer.

By: Aneta R.