kreatywna reklama w internecie

Nie lekceważ tych objawów

objawy

Bardzo często zdarza się, że niewinne dolegliwości zdrowotne mogą świadczyć o poważnej i groźnej dla zdrowia, a nawet życia chorobie. Jeżeli poniższe objawy się powtarzają, bądź towarzyszą im inne dolegliwości z całą pewnością warto udać się z wizytą do lekarza.

Jakich objawów nie można lekceważyć?

  • Omdlenia nie są groźne jeśli utrata przytomności zdarzyła się kilka razy w życiu i była wynikiem silnego stresu, czy też przebywania w dusznym pomieszczeniu. Jednakże jeśli omdlenia powtarzają się bez wyraźnej przyczyny mogą być objawem choroby. Najczęściej omdlenia świadczą o zaburzeniach rytmu pracy serca, zaburzeniach krążenia mózgowego czy też hipotonii ortostatycznej. Dodatkowo częste omdlenia mogą także świadczyć o cukrzycy, padaczce, anemii. Jeśli czujesz silny ból w piersiach natychmiast wezwij pogotowie.
  • Wzdęcia pojawiają się kiedy w naszych jelitach gromadzi się duża ilość gazów. Sygnalizować mogą choroby takie jak: zespół jelita drażliwego, chorobę pęcherzyka żółciowego, ostre zapalenie wątroby, a nawet nowotwór jajnika.

Pomimo, że często powyższe objawy na ogół nic nie znaczą i przydarzyć się mogą każdemu z nas, to jednak warto mieć na uwadze fakt, że kiedy nagminnie się powtarzają wówczas mogą być bardzo groźne dla naszego zdrowia. Z całą pewnością w tejże kwestii warto udać się do lekarza. Jeśli choroba jest rozpoznana adekwatnie wcześnie, wówczas istnieje o wiele większa szansa na jej całkowite wyleczenie. Pamiętaj że powtarzających się objawów nigdy nie można lekceważyć.

 

By: Aneta R.