kreatywna reklama w internecie

Korzyści ze stosowania poduszki ortopedycznej

Korzyści ze stosowania poduszki ortopedycznej

Zdrowy sen to podstawa, by prawidłowo funkcjonować. Zły sen bowiem powoduje, że nie tylko nie budzimy się wypoczęci, ale i po krótkim czasie zaczyna się odbijać na naszym zdrowiu. Stres, siedzący tryb życia, zła dieta, czy nienormowany czas pracy – to tylko niektóre czynniki, które powodują, że z objawami przesilenia organizmu do gabinetów lekarskich przychodzi coraz więcej pacjentów.

W odpowiedzi na ten problem więc na rynku pojawiły się poduszki ortopedyczne do spania. Cieszą się ogromnym zaufaniem jako dodatkowy element rehabilitacji i profilaktyka. Warto powiedzieć sobie o nich nieco więcej.

Co dają poduszki ortopedyczne do spania?

Dzięki nim rano obudzisz się bez bólu, czy uczucia sztywności w okolicach pleców, szyi, czy karku. Poduszki ortopedyczne do spania pozwalają na zachowanie naturalnej krzywizny kręgosłupa w każdej, neutralnej pozycji. Aby poduszka ortopedyczna do spania spełniała dobrze swoją rolę musi być dobrze dobrana. Należy więc wziąć pod uwagę m.in. wzrost, wagę, a także szerokość barków mierzoną od podstawy szyi do głowy kości ramiennej. Najistotniejszą informacją jest jednak pozycja w której śpisz.

W związku z tym wyróżniamy takie rodzaje poduszek jak: poduszka niska, miękka, z lekkim wyprofilowaniem na środku (dla śpiących na plecach), poduszka w kształcie gwiazdy (dla śpiących na brzuchu), poduszka w kształcie wałka (dla śpiących na boku).

Skutki niedoboru snu

Początkowo głównymi objawami mogą być bóle głowy, zaburzenia koncentracji, czy gorsza pamięć. Z czasem zaczynamy być coraz bardziej podenerwowani i rozkojarzeni. Pogarsza nam się wzrok. Niewyspani stajemy się mniej odporni na infekcje. Ponadto w ciągu dnia stajemy się bardziej powolni, rozdrażnieni, mogą pojawić się również zaburzenia mowy. Dodatkowe objawy do przyrost masy ciała i często mniej typowa nadprodukcja moczu.

Przy dłuższym okresie niedobór snu może być początkiem wielu chorób. Jedną z najczęściej odnotowywanych jest depresja. Co ważne jednak jednym z głównych objawów tej choroby jest właśnie bezsenność. Osoby, które słabo się wysypiają częściej zmagają się z nadciśnieniem, czy chorobami serca.

Źródło: https://www.sissel.com.pl/webpage/korzysci-ze-stosowania-poduszki-ortopedycznej.html

By: admin