kreatywna reklama w internecie

Poduszki ortopedyczne pod nogi

Poduszki ortopedyczne pod nogi

Często nie zdajmy sobie sprawy jak ważne są mięśnie naszych nóg. To one bowiem jako jedne z pierwszych dają o sobie znać, gdy z naszym krążeniem dzieje się coś nie tak. Zimne stopy, bóle mięśni nóg to nie tylko niemiłe odczucia, ale i często początek poważniejszych dolegliwości. Grunt więc, by do nich nie dopuścić. W odpowiedzi na ten problem na rynku pojawiły się poduszki ortopedyczne pod nogi.

Poduszki ortopedyczne pod nogi – jak działają

Poduszki ortopedyczne pod nogi umożliwiają prawidłowe uniesienie nóg w czasie snu. Tym samym umożliwiają zachowanie neutralnej pozycji. Ponadto nie tylko redukuje się napięcie mięśniowe naszych nóg, ale i dotleniają się wszystkie tkanki. Tym samym zmniejszamy ryzyko bóli i skurczy. Dzięki tego typu poduszkom zyskuje także nasze serce i układ krążenia. Są bardzo wygodne przez co umożliwiają prawidłowy komfort snu.

Rodzaje poduszek ortopedycznych pod nogi

Tu warto wspomnieć, że można z nich korzystać zarówno jako formę rehabilitacji, jak i profilaktyki. Szczególnie w przypadku tej pierwszej formy warto zakup poduszki uzgodnić wcześniej z lekarzem. Poduszki ortopedyczne pod nogi mogą być zalecane przez fizjoterapeutów np. po ciężkich zabiegach, urazach, w przypadku leczeniu schorzeń układu żylnego, czy przy zapaleniach i zakrzepicach żył kończyn dolnych.

W przypadku profilaktyki możemy zapobiec wielu nieprzyjemnym dolegliwościom takim jak: skurcze mięśni, zaburzenia krążenia (zimne stopy), przeciążenia, bólom i obrzękom nóg, schorzeniom kręgosłupa, żylakom, czy zwykłym przemęczeniu. Poduszki ortopedyczne pod nogi są szczególnie zalecane również kobietom w ciąży.

Zadbaj o swoje nogi

Co ciekawe oprócz oczywistej aktywności fizycznej proste nawyki mogą spowodować, że Twoje nogi poczują się lepiej. Po pierwsze zwróć uwagę na ubiór. Zbyt obcisły strój może krępować Twoje ruchy, a w następstwie nie dopuszczać tlenu do organizmu. Szczególnie należy zwrócić uwagę na obuwie. Zbyt wysoki obcas może powodować problemy z krążeniem. Warto więc efektowne szpilki zamienić na nieco wygodniejsze buty. Kolejny krok to prawidłowa dieta. Nie od dziś wiadomo, że to właśnie nadwaga jest pierwszym krokiem do problemów związanych z sercem i układem krążenia. Unikaj więc potraw tłustych i słodkich. Zadbaj o to, by w Twoim menu nie zabrakło produktów bogatych w błonnik, oraz witaminy C i PP. Dobrym rozwiązaniem dla nóg jest również ciepła (nie gorącą) kąpiel z użyciem olejków eterycznych.

By: admin