kreatywna reklama w internecie

Czy warto pić wodę z cytryną?

Bardzo duża ilość osób swój każdy dzień zaczyna od szklanki wody z cytryną. Takiej mieszance przypisuje się znaczne właściwości zdrowotne, dlatego sprawdźmy dlaczego warto pić wodę z cytryną każdego dnia?

Woda z cytryną to świetny sposób na zdrowie

Zima to szczególnie trudny czas dla naszego organizmu, ponieważ brak nam świeżych owoców i warzyw, przez co brak nam witamin a zwłaszcza witaminy C. Jeśli pijemy wodę z cytryną każdego dnia wówczas uzupełnimy zawartość witaminy C w organizmie a dodatkowo wzmocnimy całe nasze ciało  przeziębieniami. Z kolei latem woda z cytryną jest doskonałym sposobem na nawadnianie i odświeżanie organizmu.

Jak przygotować wodę z cytryną?

Każdy z nas może przygotować wodę z cytryną ponieważ przepis jest banalnie prosty. Wystarczy, że do szklanki wypełnionej wodą wycisnąć sok z połówki cytryny. Jeśli nie lubisz kwaśnego smaku możesz wzbogacić napój wieloma dodatkami. Doskonale sprawdzą się imbir, cynamon, miód, czy też mięta. Wszystko zależy od tego jakie smaki lubisz. Sok z cytryny możesz pić zarówno letni, jak i zimny.

Kiedy pić sok z cytryną?

Jeśli chcesz aby woda z cytryną pozytywnie wpłynęła na stan twojego zdrowia i cały organizm, z całą pewnością powinieneś ją pić w określonej porze dnia. Najlepiej zrobić to zawsze tuż po przebudzeniu, i nie później niż 30 minut przed pierwszym posiłkiem. Woda z cytryną nie ma prawie wcale kalorii, zaś jedna jej szklanka zaspokaja 25 % dziennego zapotrzebowania organizmu na witaminę C.

By: Aneta R.